Anasayfa / Genel / MIUI 12, Tüm Xiaomi Telefonlara Aynı Özelliklerle Gelmeyecek

MIUI 12, Tüm Xiaomi Telefonlara Aynı Özelliklerle Gelmeyecek

Çinli zeki telefon üreticisi Xiaomi, MIUI adıyla tanıdık Android tabanlı arayüzünün yeni sürümünü geçtiğimiz haftalarda tanıttı. MIUI 12 ’in tanıtımının peşinde beta sürümü yayınlandı ve Xiaomi akıllı telefon kullanıcılarının bir kısmı beta sürümündeki MIUI 12 ’yi test etmeye başladı. 

MIUI 12, selefi MIUI 11 ’e kadar dikkat çekici özelliklerle kullanıcılarını karşısına çıktı. MIUI 12, yeni kamera özelliklerinin yanında kayan pencereler, animasyonlu simgeler ve Süper Duvar Kağıdı gibi özellikler getiriyor. Fakat ortaya meydana çıkan yeni bir bahis, arayüz güncellemesini alacak Xiaomi telefonların, MIUI 12’nin bütün özelliklerine sahip olamayacağını ortaya koyuyor. 

MIUI 12

Piunikaweb ’in yayınladığı habere tarafından MIUI 12 güncellemesini alacak Xiaomi telefonlar, ekipman özelliklerine kadar bambaşka özelliklere kavuşacaklar. Ayrıca hangi telefonların hangi özelliklerden mahrum kalacağı da muhakkak oldu.

MIUI 12 güncelleme listesinde bulunan bilgilere göre bir takım Xiaomi cihazlar Süper Duvar Kağıdı özelliğini alamazken, bazılarında çoklu tahsis özellikleri bulunmuyor. En şaşılacak olanı ise bazı Xiaomi cihazların MIUI 12 ’in en iddialı özelliği olan yeni kamera uygulamasını alamayacak olması. 

MIUI 12

Bilhassa Süper Duvar Kağıdı özelliğin çok eksik Xiaomi cihazın alacak olması epeyce şaşırtıcı görünüyor. Yayınlanan liste incelendiğinde Süper Duvar Kağıdı özelliğini yalnızca AMOLED ekranlı Xiaomi telefonların aldığı görülüyor. 

MIUI 12 ’yle ilgili ortaya çıkan bu bilgi, çoğu Xiaomi kullanıcısını üzeceğe benziyor. Ancak güncellemenin Redmi Note 5 ve Redmi 6 gibi eski cihazlara da yayınlanacak olması, bu akıllı telefonları kullanan kullanıcılar için sevindirici bir gelişme olarak değerlendirilebilir. 

MIUI 12’nin tüm özelliklerini alamayacak Xiaomi telefonlar

MIUI 12 ’nin yeni kamera uygulamasını alacak telefonlar: 

Mi 10/Mi 10 Pro/Mi 10 Lite   Mi Note 10/Mi Note 10 Lite  Mi 9/Mi 9T Pro/Mi 9T/Mi 9 Lite/Mi 9 SE  Mi 8/Mi 8 Pro  Mi MIX 3 Mi MIC 2S Redmi K20 Pro/ Redmi K20 POCO F2 Pro POCO X2 POCO F1 Redmi Note 9 Pro/ Redmi Note 9 Pro Max/ Note 9s/ Note 9 Redmi Note 8 Pro/ Redmi Note 8/ Redmi Note 8T Redmi 8/ Redmi 8A/ Redmi 8A Dual Redmi Note 7 Pro/ Note 7/ Note 7S Redmi 7/ Redmi 7A Redmi Note 6 Pro Redmi Y3

MIUI 12 ’nin Süper Duvar Kağıdı özelliğini alacak Xiaomi zeki telefonlar:

Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10 Pro Xiaomi Mi 10 Lite Xiaomi Mi 9 Xiaomi Mi 9T Pro Xiaomi Mi 8 Xiaomi Mi 8 Pro Xiaomi Mi MIX 3 Redmi K20 Pro POCO F2 Pro

MIUI 12 ’nin kayan pencereler ve animasyonlu simgeler özelliğini alacak Xiaomi zeki telefonlar:

Mi 10/Mi 10 Pro/Mi 10 Lite Mi Note 10/Mi Note 10 Lite Mi 9/Mi 9T Pro/Mi 9T/Mi 9 Lite/Mi 9 SE Mi 8/Mi 8 Pro/Mi 8 Lite Mi MIX 3 Mi MIX 2S Redmi K20 Pro/Redmi K20 POCO F2 Pro POCO X2 POCO F1/POCOPHONE F1 Redmi Note 9 Pro/Note 9 Pro Max/Note 9s/Note 9 Redmi Note 8 Pro/Redmi Note 8/Redmi Note 8T Redmi 8/Redmi 8A/Redmi 8A Dual Redmi Note 7 Pro/Note 7/Note 7S Redmi 7 Redmi Y3 Mi Max 3

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir