Anasayfa / Genel / Minecraft Tarihinin En Büyük Güncellemelerinden Nether, Yayınlandı

Minecraft Tarihinin En Büyük Güncellemelerinden Nether, Yayınlandı

Minecraft’ın büyük Nether güncellemesi Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, iOS, Android ve PC için geldi. Minecraft’ın yeni güncellemesi, adından da anlaşılacağı üzere lavlar, domuz düşmanlar ve korkunç kalelerle batmış ürkütücü bir bölge olan Nether’a büyük yenilikler getiriyor.

Nether, artık fazla daha geniş kapsamlı içeriklere sahip ve Elmas’tan bile daha kuvvetli olan yeni bir kaynak olan Netherite‘i içeriyor. Minecraft’ın Nether güncellemesi, bölgedeki büyük değişikliklere ve bunların standart Minecraft deneyimini nasıl etkilediğine odaklanıyor. Nether güncellemesiyle gelen değişikliklere sırasıyla bakalım.

Minecraft Nether güncellemesiyle gelenler

Netherite

minecraft netherite

Minecraft çoğunlukla madenciliğe ve zanaate odaklanıyor. Nether’deki eski kalıntıları kazdığınızda bulacağınız Netherite’yi altın külçeleriyle birleştirdiğinizde Netherite Külçeleri elde edeceksiniz. Ayrıca lavlarda yüzebilen ve daha uzun vakit dayanan öğeler meydana getirmek için külçeleri elmas donanımlarla birleştirebileceksiniz.

Yeni biyomlar ve çevre

minecraft nether wastes

Minecraft oyuncuları heybetli dünyayı keşfe çıktıklarında ormanlar, çöller, bataklıklar, ormanlar ve buzullar gibi farklı biyomlara rastlıyorlar. Oyuncuların alışık olduğu geleneksel Nether ortamı, halen Nether Wastes olarak adlandırılan kendi biyomunu içeriyor. Güncelleme bununla beraber Nether’e yeni biyomlar da ekliyor.

bir zamanlar volkanik patlamalar ile aşina bir bölge olan Bazalt Deltaları, artık beyaz kül, magma küpleri ve Blackstone adlı yeni bir taşla doymuş. Blackstone kalıntıları, Piglin ve Hoglins gibi düşmanlarla dolu ve köylerin Nether eşdeğeri olarak oyunda yer alıyor. Oyuncular, düşmanların ortaya çıkışını engelleyen bu yapıları keşfedebilir ve yağmalayabilir.

minecraft crimson forests

Crimson Forests (Kızıl Ormanlar) adı bahşedilen mantar ormanları büyük mantarlar ve ürkütücü ışıklarla batmış. Oyuncular bu biyomda Nether Wart toplayabilir ve Weeper Vines’a tırmanabilir. Hem çapaları ile Shroomlights olarak aşina parlayan mantarları mantarlarla ortamları aydınlatabilir.

minecraft soulsand valley

Soulsand Vadisi adlı açık çöller, korkunç ve yavaş oyunculara eş Soul Sand ve Soul Soil’den oluşuyor. Bu çorak biyomda fosiller, bazalt ve iskeletler oldukça çok iskelet var. Bütün bunların yanı sıra en düşük güvenli olmayan Nether biyomu olan mavi Warped Forests, birçok acayip bitki örtüsü ve mantarlarla dolu.

Yeni düşmanlar ve yaratıklar

minecraft piglin

Zombi Piglinler, Nether’de oyunculara saldırıyor, fakat yeni güncelleme bu yaratıkların zombiye dönüşmemiş versiyonlarını da getiriyor. Yeni Piglinler, Crimson Forest ve Nether Wastes’te yaşayan agresif bir medeniyetin üyesi ve evlerindeki sandıklara dokunan oyunculara saldırıyorlar. Hem Altın Külçeler karşılığında oyuncularla ticaret yapabiliyorlar.

Hoglin’ler, Crimson Forest biyomunda yaşayan ve oyunculara büyük bir geri tepme etkisi ile saldıran büyük saldırgan yaban domuzları. Piglinler bazen onları yiyecek için avlıyor. Bir oyuncu Hoglin’i sıradan dünyaya getirirse, yeni ve dehşet bir zombi düşman olan Zoglin‘e dönüşüyor.

minecraft hoglin

Son olarak, oyuncular yeni, pasif bir yaratık olan Strider‘a binebiliyorlar. Strider’ın uzun bacakları lav okyanusları üzerinde yürümesine izin veriyor, fakat hareket etmeleri için bir çubuğa takılmış nefis Warped mantarlarının kokusunu takip etmesi gerekiyor.

Yeni Minecraft güncellemesi, köylüler için yapay akıl güncellemeleri, yeni büyüler ve yanan bir cephaneyle TNT’yi uzak ateşleme yeteneği gibi çoğu yenilikle geliyor.

Minecraft Nether fragman:

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir