Anasayfa / Genel / Minecraft, Dünya Video Oyunu Onur Listesi’ne Dahil Edildi

Minecraft, Dünya Video Oyunu Onur Listesi’ne Dahil Edildi

Minecraft‘ın şimdiye dek üretilmiş en önemli video oyunlarından biri olduğuna inanmıyor olabilirsiniz. Ama milyonlarca kişi göre oynanan sandbox oyunu, Dünya Video Oyunu Onur Listesi’ne dahil edildi.

2020 adaylarını ortaya koyan videoda “şayet de bütün zamanların en yenilikçi inşaat oyunu” olarak nitelendirilen Minecraft, sadece oynanışı için değil, yarattığı kalabalık için de seçilmiş. Aslında de Minecraft, eğitimden oyun geliştirmeye dek dünyanın dört bir yandaki oyuncuları bir araya getirerek onlara ilham verdi. Oyun, YouTube‘da en çok görüntülenen oyun olma unvanını da hala koruyor.

Listeye bu sene dahil olan isimler:

The World Video Game Hall of Fame

The World Video Game Hall of Fame, ilk olarak 2015 yılında oluşturuldu. Doom, Tetris ve World of Warcraft gibi oyunlar açılış adayları arasında yer aldı. Bu yapılanma, oyun tarihi ile ilgilenen bir Amerikan kuruluşu olan The Strong National Museum of Play ’ın bir parçası. Hâlihazırda Halo, The Sims, Final Fantasy 7 ve Solitaire gibi oyunlar bu seçkinler listesinde yer alıyordu, bu yıl Minecraft ile birlikte Bejeweled, King’s Quest ve Centipede de listede yerini aldı.

Bu yıl listede bulunan isimler ve seçilme nedenleri aktarıldı:

Efsaneleşen ‘blok üreticisi ’ , geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen aksiyon serüven oyunu Minecraft Dungeons ve mobil AR oyunu Minecraft Earth ile ailesini büyütmeye devam ediyor. Microsoft ’un sahibi olduğu video oyun stüdyosu Mojang, Mayıs 2019 ’da piyasaya sürdüğü Artırılmış Realite (AR) destekli oyunu Minecraft Earth için v0.20.0 güncellemesini yayınladı. Güncelleme, 4. Uğraş Sezonu, Destansı Macera Kristalleri ve gölge iyileştirmeleri dahil oyuna pek fazla icat getiriyor.

Dünya çapında satış rekorları kıran Minecraft ’ın arkasındaki stüdyo olan Mojang, ilk olarak geçtiğimiz yılın mayıs ayında mobil platformlar için yayınladığı Artırılmış Realite (AR) destekli oyunu Minecraft Earth ’ü ahenkli olarak güncellemeye devam ediyor.

Hakkında admin

Check Also

Trabzon'da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon’da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde maske takmadan dolaşan vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. Otobüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir