Anasayfa / Genel / Minecraft, 40. Yılını Kutlayan PAC-MAN’e Özel DLC’ye Kavuştu

Minecraft, 40. Yılını Kutlayan PAC-MAN’e Özel DLC’ye Kavuştu

Birçok kişinin hayatında yer edinmeyi başarmış oyunlardan biri olan PAC-MAN, çıkışının 40. yılını kutluyor. Yaklaşık Olarak efsane hâline gelen oyunu şereflendirmek nedeniyle birtakım etkinlikler düzenlendi. Bu faaliyet sahiplerinden biri de Minecraft. Mojang, PAC-MAN’in çıkışının 40. yılına özel olarak bir DLC hazırladı. Gelin lafı uzatmadan bu DLC’nin detaylarına bakalım.

Minecraft mağazasından ulaşılabilecek DLC, PAC-MAN özlemi yaşayanlar için hap gibi gelecek. DLC’nin içerisinde bulunan labirent düzenleme fonksiyonu sayesinde kullanıcılar kendi labirentlerini yapı ederek eğlenceli süre geçirebilecek. DLC’nin kullanıcılara sundukları bununla da sınırlı kalmıyor. Kendi başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte tamamlayabileceğiniz 10 evre bulunuyor. 

Minecraft’ın paylaştığı video:

PAC-MAN hasretini Minecraft deneyimiyle gidermek için bire bir olan DLC’ye buradan ulaşabilirsiniz. DLC, oyun içinde alışveriş birimi olarak kabul edilen Minecraft Coins’lerle satın alınıyor. DLC’yi satın edinmek isteyen Minecraft kullanıcıları, 1.340 Minecraft Coin karşılığında DLC’yi oyuna ekleyebilir. Minecraft Coins’lere de bir arz vergi karşılığında sahip olabilirsiniz.

Minecraft’ın DLC açıklamasında belirttiği yazıysa şu şekilde: “Efsanevi arcade klasiği PAC-MAN Minecraft’a geliyor! İnanılmaz 3D labirent çılgınlığıyla yolunuzu WAKA-WAKA’layın. 10 zorlayıcı bölümde yüksek skorlar için arkadaşlarınızla çaba edin ya da kendi labirentinizi yapı edin. Lazer ve TNT gibi güçlendiricilerin kilidini açtırmak için artı puanlar toplayın. Inky, Pinky, Blinky, Clyde ve… Dikkat ettiğinizden belirlenmiş olun!” 

PAC-MAN DLC

PAC-MAN’in 40. yılına özel etkinlik düzenleyen sadece Minecraft yok, BANDAI NAMCO ve Amazon Games de oyunun sene dönümünü hatırasına yapmak amacıyla bir araya geldi. Twitch yoluyla oynanan PAC-MAN LIVE STUDIO adlı oyun da haziran ayından itibaren piyasada olacak. PAC-MAN LIVE STUDIO ile birlikte kullanıcıları fazla farklı bir oyun deneyimi bekliyor.

Hakkında admin

Check Also

Samsung, QLED TV'leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Samsung, QLED TV’leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, daha çok akıllı telefonları ile konuşuluyor olsa da gerçekte bilgisayardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir