Anasayfa / Genel / Milletlerarası Uzay İstasyonu ’nu 360 Derece Kamera Açısıyla Sanal Olarak Gezebilirsiniz

Milletlerarası Uzay İstasyonu ’nu 360 Derece Kamera Açısıyla Sanal Olarak Gezebilirsiniz

Uzunca bir karantina sürecinden sonra, öyle fazla insan normalleşme dahilinde dışarı çıkmaya başladı. Evden dışarı çıkıp gezmek istemekte kendince haklı olan bu kişiler ise virüsün bulaşı hızını baştan yükseltme ihtimali bulunuyor. Evet, normalleşme süreci başladı, ancak Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca ’nın da söylediği gibi fazla da pozitif normalleşmememiz gerekiyor. 

Bugün sizlere evinizden çıkmadan gezebileceğiniz bir yeri göstereceğiz. Bildiğiniz gibi, uzun yıllarca Dünya ’nın 400 kilometre üstünde Uluslararası Uzay İstasyonu yer alıyor. Uzayda incelemeler yapmak için kurulan bu devasa yapıyı evinizden gezebileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Arts & Culture ile böylece fazla sanal yolculuk yapabilirsiniz. 360 derece olarak yapabileceğiniz bu turlardan biri de Uluslararası Uzay İstasyonu olarak uyarı çekiyor. Eğer sizler de ISS ’in içindeki rahat tünelleri ve ekipmanları merak ediyorsanız, buraya tıklayarak bu merakınızı giderebilirsiniz. 

Arts & Culture ’la müzeleri gezin

Google, bu pandemi döneminde dışarı çıkamayan insanları fazla mutlu edecek Arts & Culture özelliğini her geçen gün geliştiriyor.  Böylece çok müzenin dışarıya CERN ’deki Büyük Hadron Çarpıştırıcı gibi makineleri de gezmenizi sağlayan Arts & Culture, ISS ’i merak eden kişilerin de merakını gidermeyi başarıyor. 

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir