Anasayfa / Genel / Microsoft’un Bu Yıl Birden Fazla Xbox Modeli Tanıtabileceğini Gösteren Ticari Marka Başvurusu

Microsoft’un Bu Yıl Birden Fazla Xbox Modeli Tanıtabileceğini Gösteren Ticari Marka Başvurusu

2020 yılı, oyunseverler için fazlasıyla hareketli geçiyor. Bir yandan Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 5’i piyasaya sürmek için gün sayarken diğer yana da Microsoft, bugüne kadarki en güçlü Xbox olan “Series X” ile konsol dünyasında ipleri eline almaya çalışıyor. Son yaşanan gelişmeler ise Microsoft’un bu sene içerisinde bir yok iki Xbox modeli ile karşımıza çıkabileceğini gözler önüne seriyor.

Aslına bakacak olursak bir süredir, Microsoft’un Xbox Series X’in yanı sıra başka bir konsol daha duyuracağı zaten konuşuluyordu. İddialar, bu oyun konsolunun Xbox Series X’ten birazcık daha güçsüz olacağı ve disk girişinin olmayacağı yönünde. Keza bu konsolun kod adının “Lockhart” olduğu açıklama ediliyordu. Ancak Microsoft, bugüne kadar Lockhart’la ilgili hiçbir izah etme yapmadı. Yaşanan son gelişme ise bu konsolun varlığını nispeten kanıtlıyor.

Microsoft Xbox Series X

Microsoft, WindowsCentral üzerinden yaptığı bir açıklamayla ABD Patent ve Marka Ofisi’ne bir ticari marka talebinde bulunduğunu duyurdu. Bu başvuruya yakından baktığımızda, Microsoft’un oyun konsolları için genel bir marka oluşturmaya çalıştığını görüyoruz. Yani Microsoft, Apple’ın iPhone’lar için uyguladığı stratejiyi Xbox’a uyarlamaya çalışıyor gibi görünüyor. 

Xbox Series’in marka başvurusundaki logosu böyle görünüyor

Xbox Series

Xbox Series X’in en büyük rakibi olan PlayStation 5, geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikte iki varyant halinde tanıtıldı. Bunlardan bir adam başına standart sürümken diğeri, üstünde disk sürücü olmayan ve sadece internet üzerinden oyun indirilebilen “Digital Edition” sürümüydü. Microsoft ise Xbox Series X’te böyle bir varyant sunmadı. Şirket, düzenlediği etkinlikte tek bir Xbox Series X ile karşımıza çıktı. Ama kısa bir süre sonradan bu durum değişebilir.

Microsoft, yeni ticari markası ile ilgili net bir izah etme yapmadı. Dolayısıyla bu konuyla ilgili bir şeyler anlatmak şu lahza için böylece de olası yok. Ancak Microsoft’un bu hamlesinin yeni Xbox modellerinin bir habercisi olduğunu söyleyebiliriz.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir