Anasayfa / Genel / Microsoft, Xbox’ın Kontrolünü Ebeveynlere Veren Mobil Uygulaması ‘Xbox Family Settings’i Duyurdu

Microsoft, Xbox’ın Kontrolünü Ebeveynlere Veren Mobil Uygulaması ‘Xbox Family Settings’i Duyurdu

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, geliştirdiği böylece çok yazılımın yanı sıra milyonlarca kullanıcısı olan Xbox isimli oyun konsolunun da sahibi. Üstelik evlerde kaldığımız şu günlerde Microsoft’un oyun konsolu, eskisine nazaran azıcık daha pozitif kullanılır ülkü geldi. Hal böyle olunca da Microsoft, ufak yaştaki çocuklarının konsol denetimlerini ellerinde yetişmek isteyen ebeveynler için bir mobil kullanım kullanıma sundu.

Microsoft’un Xbox sahibi aileler için geliştirdiği mobil başvuru, “Xbox Family Settings” olarak isimlendiriliyor. Şu an için ayrıca iOS hem de Android platformunda erken erişimde olan uygulama, dileyen tüm Android kullanıcıları veya TestFlight programına dahil olan iOS kullanıcıları kadar deneyimlenebiliyor. Microsoft’un yeni uygulaması, bilhassa daha fazla denetim isteyen ebeveynler için vazgeçilmez olacağa benziyor.

Xbox Family Settings

Ebeveynler, Xbox Family Settings uygulamasını kullanarak çocukları için ayrı profiller oluşturabilecekler. Oluşturulan profiller için özelleştirilmiş kararlar verebilecek olan ebeveynler, çocukları için uygun olmayan içerikleri filtrelemenin yanı sıra konsol bir saat sınırı koyabilecekler. Bu Vesile Ile çocuklar, bütün günlerini Xbox’ın başında geçirmemiş olacaklar ve uygulanacak filtreler bir uçtan bir uca sadece kendileri için uygun olan oyunlara erişecekler.

Microsoft’un Xbox sahipleri için geliştirmiş olduğu yeni mobil uygulama, çocukların Xbox alışkanlıkları ile ilgili detaylı veriler de sunuyor. Mesela bir ebeveyn, sahip olduğu çocuk veya çocukların Xbox başvuru formu sürelerini haftalık ya da günlük filtrelerde inceleme imkanı bulabiliyor. Keza ebeveynler, çocuklarının Xbox oynarken kimle konuşup kimle konuşmayacaklarını da belirleyebilecekler.

Xbox Family Settings

Microsoft, Xbox Family Settings isimli gerçekte bütün detayları düşünmüş. Böylece ki ebeveynler, her ne kadar şu an için sadece Minecraft’ta geçerli olsa da oyunların çevrimiçi mi yoksa çevrimdışı mı oynanacağına karar verebiliyorlar. Microsoft göre yapılan açıklamalara tarafından bu etkili nitelik, ilerleyen dönemlerde daha fazla oyun için kullanılabilir olacak.

Xbox Family Settings isimli uygulamanın önizleme sürümündeki diğer bir önemli nitelik ise çocukların ebeveynlerinin izni zarfında oyun oynamaya devam edebilecek olmaları. Ebeveyn tarafından belirlenen oyun süresi dolan bir çocuk, Xbox üzerinden ebeveynine göndereceği bir bildirim ile, oyun oynamaya devam edebilecek. Tüm bu özelliklerle doymuş olan Xbox Family Settings isimli uygulamanın istikrarlı sürümünün ne vakit çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir