Anasayfa / Genel / Microsoft, Xbox Series X’in Hem Rahatlatan Hem Geren Açılış Sesini Paylaştı

Microsoft, Xbox Series X’in Hem Rahatlatan Hem Geren Açılış Sesini Paylaştı

Microsoft’un geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Inside Xbox etkinliğinde Xbox Series X‘e gelecek olan oyunlardan fragmanlar paylaşmıştı. Microsoft, yeni cins konsollarına gelecek oyunları tanıttığı faaliyet öncesinde ise etkinliğin duyurusunu gerçekleştiren 16 saniyelik bir video paylaşmıştı.

Videonun altyazısında, arka plandaki ses “yeni bir Xbox sesi” olarak etiketliyordu ancak o süre, bu sesin yeni Xbox’ın açılış sesi olacağı anlaşılamamıştı. Xbox Series X program yönetimi başkanı Jason Ronald sonra verdiği bir röportajda, gelecek neslin başlangıcına şahit olduğumuzu ve videonun yeni konsol için reel önyükleme animasyonunu gösterdiğini açıklamıştı.

xbox series x, açılış sesi

Xbox’ın resmi Twitter hesabı, Xbox Series X’in açılış sesini paylaşarak daha önce videoda dinlediğimiz sesin konsolun başlangıç animasyonuna ait olduğunu doğruladı. Yeni tür konsol, kullanıcıları gerilim veren oysa bununla beraber sakinleştirici bir açılış sesiyle karşılarken ekranda büyük bir Xbox logosu parlayacak. Ardından ise bizi esas ekran karşılayacak.

Xbox Series X’in başlangıç sesi, Xbox One’ın önyükleme sesine tarafından epeyce farklı ve çok daha uzun. Xbox hesabı, sesi paylaştığı tweet’i takiben, “Kulaklarınıza şarkı söyleyen bir oyun meleklerinin korosu gibi.” ifadesine yer verdi.

Xbox Series X’in bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Microsoft, konsolun teçhizat özelliklerini açıklasa da, net çıkış tarihini ve fiyatını açıklamadı. Ayrıca Xbox Series X’e bu sene yeni nesil ikinci bir Xbox katılabilir. Lockhart kod adlı daha düşük özellikli, disksiz bambaşka bir versiyonun da yolda olduğu söyleniyor.

Xbox Series X başlangıç sesi

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir