Anasayfa / Genel / Microsoft, Xbox İçin Bing Uygulamasını Yayınladı

Microsoft, Xbox İçin Bing Uygulamasını Yayınladı

Microsoft, bugün arama motoru Bing‘in Xbox için de yayınlandığını duyurdu. Bu uygulamayla birlikte Xbox’ınızda arama yapabilir, bunun yanı sıra TV, sinema ve oyunlardaki son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Kullanım, bununla birlikte günlük görsel gibi popüler Bing özelliklerini de destekliyor. Varsayım edileceği üzere, yeni Xbox için Microsoft Bing uygulaması şu anda yalnızca ABD pazarı için geçerli. 

Bing, dağıtılmış platformlar arasında gezinme yeteneklerini de artırıyor. Microsoft, Bing ’in daha fazla kullanıcıya ulaşması için uzun zamandır yeni uygulamalar yayınlıyor. Bing’i Windows 10 kullanıcıları için sık kullanılan bir kullanım hâline getirmek isteyen Microsoft, bunun için Bing Wallpaper duvar kağıdı uygulamasını yayınlamıştı. Sonrasındaysa Microsoft, Bing duvar kağıtlarının Windows ile sınırlı kalmasını yersiz bulmuş olacak ancak şirket, uygulamayı acilen de mobil dünyanın en büyük ekosistemi olan Android için yayınladı.

Microsoft, Bing için yeni hamleler yapmaya devam ediyor:

Bing

öte yandan Bing, çok uzun zamandır hizmet veren bir arama motoru fakat arama motoru devi olan Google’ın yanına yaklaşamıyor. Microsoft, bugüne kadar Bing’i popüler hâle getirmek için öyle çok girişimde bulundu oysa dev şirket, istediği geri dönüşü bir türlü alamadı. Bing’i popüler hâle getirmek için daha agresif adımlar atmaya karar veren Microsoft, şubat ayı itibarıyla ilk hamlesini yaptı. 

Microsoft’un tepki çekmesi olası hamlesi Microsoft Office365 Pro Plus kullanıcılarına sunulacak güncellemeyle birlikte gelecek olan bir eklentiden ibaretti. Eklentinin tepki çekecek olmasının nedeni ise Google Chrome’un varsayılan arama motorunu Bing’e çevirecek olmasıydı.

Bing uygulaması, Xbox’a nasıl yüklenir?

Bing

Son olarak ekleyelim; yeni Bing uygulamasını Xbox’ınızda sınamak için şu adımları peşine düşüp takip etmelisiniz:

Xbox One konsolunuzda oturum açın ve Xbox Insider Merkezi uygulamasını başlatın. Insider içeriği > Uygulamalar > Microsoft Bing adımlarını takip edin. ‘Katıl’ı seçin. Kayıt işleminin tamamlanmasını bekleyin. Mağaza’ya yönlendirildikten sonradan Xbox için Microsoft Bing’i yükleyin.

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir