Anasayfa / Genel / Microsoft, Windows’ta Meydana Gelen Yazdırma Hatasını Çözüme Kavuşturdu

Microsoft, Windows’ta Meydana Gelen Yazdırma Hatasını Çözüme Kavuşturdu

Microsoft, Windows’un Mayıs 2020 güncellemesini yayınladıktan sonradan çoğu hatayla gündeme gelmişti. Kullanıcıların karşısında karşıya kaldığı bu sorunların bir bir ortaya çıkması üzerine harekete geçen Microsoft, yavaşça yaralarını sarmaya başladı. Hataları gidermeye başlayan şirket, hemen de en büyük sorunlardan biri olan yazdırma hatasını çözüme kavuşturdu.

Geçtiğimiz günlerde ortaya meydana çıkan sorunlardan en çok dikkat çekenleri; Office uygulamaların açılmaması ve yazdırma hatasıydı. Kullanıcılar, Office uygulamalarını açmaya çalıştıklarında meydana gelen ‘Windows dosyayı bulamadı’ ve yazdırma işlemi yapmak istediklerinde ‘Yazdırma Biriktiricisi’nin kapanması’ hataları birçok kişiyi rahatsız ediyordu. 

Desteklenen bütün sürümler hatadan etkilendi:

Yazdırma hatası

Office hatasının çözüm yolunu daha önce paylaşan Microsoft, şu anda de yazdırma hatasından kurtulmayı başardı. HP, Canon, Panasonic, Brother ve Ricoh markalı yazıcıları işlevsiz hâle getiren sorun, sanal yazıcılarda bile problem yaratabiliyordu. Neowin göre belirtildiği üzere Windows 8.1 ve Windows 10 dâhil almak üzere desteklenen tüm Windows sürümleri, hatadan etkileniyordu.

Microsoft’un düzelttiği kusur hakkındaki açıklaması şu şekilde: “Belirtilen yazıcıların, yazdırma işlemini engelleyecek bir sorunu giderir. Yazdırma Biriktiricisi, yazdırma işlemi yapılmak istendiğine umulmadık şekilde kapanabilir veya hata verebilir ve etkilenen yazıcıdan çıktı alınamaz. Yazdırmaya çalıştığınız uygulamalarda, kusur elde etmek ya da uygulamanın umulmayan şekilde kapanması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.”

Microsoft, hatanın kaldırıldığı güncellemeyi dağıtmaya başladı:

yazıcı

Microsoft, etkilenen sürümlere güncellemeyi dağıtmayı başladı. Sürümlerin bir kısmı için güncellemeler tamamlanırken öteki sürümler güncellemeyi beklemeye devam ediyor. Kısa süre içerisinde bütün sürümlerde hatanın ortadan kalkması bekleniyor. Microsoft’un yeni güncellemeyi yollamasını ummak istemiyorsanız, son güncellemeyi kaldırarak sorundan kısa süreliğine kurtulabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Avengers filmleriyle yakaladığı devasa başarının ardından, Marvel yapımları modern sinema dünyasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir