Anasayfa / Genel / Microsoft, Windows 10 Sürüm 21H1 ’in İlk Derlemesini Yayınladı

Microsoft, Windows 10 Sürüm 21H1 ’in İlk Derlemesini Yayınladı

Microsoft, arka arkaya Windows 10 güncellemelerini kullanıma sunmaya devam ediyor. Bazı güncellemeler sistem hatalarını giderse de bazıları da yeni sorunları beraberinde getiriyor. Sürüm 20150, daha önce Seri Kademe ismiyle bilinen gruptaki kullanıcılara sunuldu.

Bu grup, yeni meydana çıkan sürümlerin her zaman hemen kullanıma sunulduğu grup olarak biliniyor. Bu sürümde çok fazla icat yok oysa WSL kullanıcıları için GPU hesaplamaları, WSL yüklemesi ve WSL güncellemeleri bu sürümle birlikte gelecek.

Windows 10 Sürüm 21H1 ile gelecek yenilikler:

windows 10

GPU Hesaplama: Linux ikili dosyalarınızın GPU’nuzu kullanmasını sağlayan bir özellik. WSL kurulumu: WSL’yi tek bir komutla yüklemenizi sağlıyor. WSL güncellemesi: WSL 2 dağıtımları tarafından kullanılan Linux çekirdek sürümünü yönetmenize imkân veriyor. Diğer: Bing Maps kullanıcısıysanız, verilerin yavaş yavaş TomTom bitleriyle değiştirilecek olması.

Tüm Insider derlemelerinde olduğu gibi bu da kritik önemdeki bilgisayarlara kurulmamalı. Bildirilen başlıca sorunlar cihazınızı etkilemese bile sürükleyici çalışması gereken bir cihazda alfa/ beta derlemeleri çalıştırmak epeyce risklidir. Microsoft, bundan takriben 3 hafta önce Windows 10 işletim sistemini 2004 sürümüne yükselten bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme fazlasıyla sorunlu bir güncelleme olarak çıkış yapmış olsa da şirket, yeni güncellemeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Microsoft bir gün önce de Insider kullanıcıları için Windows 10 Sürüm 20H2 isimli sürümü yayınlamıştı.

Microsoft ’un açıklamalarına göre Windows 10 Sürüm 20H2 güncellemesiyle birlikte işletim sistemi, Windows 10 Sürüm 2004 ’e tarafından daha iyi performans ve daha yüksek kalite sunacak özellikler getirecek. bununla beraber güncelleme, Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge tarayıcısının da dâhili olarak karşımıza çıkacağı birincil güncelleme olacak. Windows 20H2, Microsoft ’un açıklamasına kadar Windows 10 Sürüm 2004 kullanıcıları göre derhal indirilip kurulabilir durumda. 

Hakkında admin

Check Also

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip olan kullanıcıların kasım ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir