Anasayfa / Genel / Microsoft ’un Gelecekteki Çift Ekranlı Cihazlarının Yapısını Bildiren Patent Başvurusu

Microsoft ’un Gelecekteki Çift Ekranlı Cihazlarının Yapısını Bildiren Patent Başvurusu

Geçtiğimiz ayın sonlarında ABD Patent ve Marka Ofisi, Microsoft ’un gelecekteki çift ekranlı cihazlarında görebileceğimiz bir patent başvurusunu yayınlamıştı. Patentte yer alan manyetik menteşe düzenekleri, birbirine içten döndürülebilmeleri adına iki bakış aygıtını bir araya getirmek için kullanılıyor.

Microsoft, bu berat başvurusunda gelecekteki Surface Neo yarı cihazlarını kitap gibi ikiye katlayabilecek yeni bir cins teknolojiye odaklanıyor gibi görünüyor. Konsept, keza Surface Neo çift ekranlı tabletin ekranlarından birinin altına yerleştirilebilecek bir klavyenin nasıl çalıştığını da gösteriyor.

Microsoft ’un gelecekteki mümkün çift ekranlı cihazlarını belirten berat başvurusu:

Microsoft patent

Microsoft ’un bu patent talebinde yeni olan şey, iki ekranı bir arada tutan değişmez bir menteşe yapısının olmaması. Burada iki ekran, geleneksel menteşe yapıları yerine sadece yeni bir mıknatıs sistemiyle birbirine bağlanıyor. Bu da gelecekte tanıtılacak çift ekranlı cihazları bambaşka bir yapıda görebileceğimiz anlamına geliyor.

Anında yukarıdaki görselde bulunan Şekil 1C, manyetik menteşeler yardımıyla 90 derecelik açıyla katlanmış bir cihazı gösteriyor. Şekil 1D ’deyse herhangi bir aygıt hemen hemen 0 derecelik bir açıyla katlandığı zaman menteşelerin almış olduğu şekil betimleme ediliyor. Bu noktada manyetik menteşeler, kenarları birbirine doğru iterek cihazların birbirinden ayrılmamasını sağlıyor.

microsoft patent

Microsoft, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından Mayıs 2020 ’nin sonlarında yayınlanan bu patent başvurusunu 2018 ’in dördüncü çeyreğinde yaptı. Berat görsellerinde de görebileceğimiz üzere iki ekran arasından sabit bir menteşenin kaldırılması, iki bambaşka ekranın tek bir ekranmış gibi görünmesini sağlıyor. Bu da çift ekranlı cihazlara daha estetik bir görünüm katıyor.

Microsoft ’un bu patentte yer alan teknolojiyi herhangi bir cihazda kullanıp kullanmayacağı, kullansa bile böyle bir cihazın ne vakit piyasaya süreceği bilinmiyor. yine de çift ekranlı cihazların artan bir şekilde yaygınlaştığını, çoğalan rekabet sebebiyle Microsoft ’un da elini ivedi tutacağını varsayabiliriz.

Hakkında admin

Check Also

Samsung, QLED TV'leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Samsung, QLED TV’leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, daha çok akıllı telefonları ile konuşuluyor olsa da gerçekte bilgisayardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir