Anasayfa / Genel / Microsoft Teams’e Yeni Kişiselleştirme Özellikleri Eklendi

Microsoft Teams’e Yeni Kişiselleştirme Özellikleri Eklendi

Microsoft’un video konferans ve irtibat uygulaması Microsoft Teams, yayınlanan güncellemeyle kişiselleştirmeye dayalı yeni özelliklere sahip olacak. İş dünyasında ve bilhassa içerisinde bulunduğumuz koronavirüs salgını döneminde birçok üniversitenin uzaktan eğitim ve uzakta imtihan için kullandığı Teams, bundan böyle daha kişiselleştirilebilir olacak. Hâlihazırda uygulamanın içerisinde iş ve eğitim dünyasıyla alakalı birçok seçenek bulunsa da artık Teams kullanıcıları bir şirket ya da eğitim kurumuna ast olmasalar da Teams kullanabilecekler.

Microsoft getirdiği özelleştirmeler ve yeniliklerle; Teams’in Zoom ve Skype gibi bireylerin gündelik hayatlarında kullanabileceği bir dilekçe hâline gelmesini amaçlıyor. Bu amaca yönelik atılan en büyük adım olarak artık Teams kullanıcıları, bir şirket ya da eğitim kurumu tarafından bahşedilen e-posta adresine gereklilik duymadan şahsi e-posta adresleriyle de Teams’e tescil olabilecekler. Bu sayede kullanıcılar, kendi gruplarını oluşturup bu gruplara akrabalarını ve arkadaşlarını ekleyebilecekler. 

Microsoft Teams daha erişilebilir bir hâle getiriliyor:

Microsoft Teams

Siz de bir şirket veya eğitim kurumu hesabıyla Teams kullanıyorsanız bugün itibarıyla kendi e-posta adresinizle giriş yapıp yeni bir Teams hesabı oluşturabilirsiniz. Telefonunuzdaki Teams uygulamasının güncellemesini yaptıysanız ya da platformu bilgisayardan kullanıyorsanız, bundan böyle Ayarlar kısmına girip ‘Yeni Hesap Ekle’ kısmına tıklayıp kişisel Microsoft hesabınızla oturum açabilir veya telefon numaranızla yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. Hem keza bireysel hesabınızı keza de iş hesabınızı Teams’te aralarında geçiş yaparak kullanabileceksiniz. Bu yüzden kullanıcılar aralıksız bir oturumu kapatıp diğerini açma gibi bir sorunla karşılaşmayacak.

Yeni oturum eklemenin yanı sıra Teams’e gelen özelliklerin içerisinde konum hizmetleri yeniliği de bulunuyor. Bundan Böyle kullanıcılar Teams üzerinden, WhatsApp’ta olduğu gibi istediği kişilerle konumlarını paylaşabilecek. Hem Teams’in yeni güncellemesi birkaç güvenlik özelleştirmesiyle de beraber geliyor. Bu güvenlik güncellemesiyle kullanıcılar, şifrelerini ve bazı özel bilgilerini Teams üzerinde şifreli bir şekilde saklayabilecek.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir