Anasayfa / Genel / Microsoft Teams, Bir Günde 2,7 Milyar Dakika Röportaj Süresiyle Rekor Kırdı

Microsoft Teams, Bir Günde 2,7 Milyar Dakika Röportaj Süresiyle Rekor Kırdı

Microsoft, çalışma hayatının dünyada nasıl dönüştüğünü gösteren “Egzersiz Trendleri Endeksinin” ilki yayımlandı. Pandemi sürecinde çabuk değişen iş yaşamının dinamiklerini doğru okumak ve verimli yöntemlerle geleceğe ışık yetişmek için hazırlanan endeks; toplantılar, e-postalar ve sohbetlerden gelen trilyonlarca sinyalin analiziyle, kişisel ve kurumsal veriler korunarak oluşturuldu.

“Uzakta Alıştırma Trendleri Raporu: Toplantılar” başlıklı çalışmaya tarafından, önceki ayın verileri tahlil edildiğinde, dünya genelinde Teams uygulaması üzerinden bir günde yapılan röportaj miktarı rekor bir artışla 3 katına çıktı ve 900 milyondan 2,7 milyar dakikaya yükseldi. Teams, uzak eğitimde de verimli sonuçlar elde ederek, 175 ülkenin 183 bin bölgesinde aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Teams’te Görüntülü Toplantılar 10 Kat, Canlı Yayınlar 5 Kat Arttı

Görüntülü toplantıların önceki aylara göre 10 kat daha artı tercih edilmeye başlandığı Teams’in en etkin kullanıldığı ülkelere bakıldığında, Norveç ve Hollanda‘daki kullanıcıların yüzde 60’ının görüntülü toplantı tercih ettiği kaydedildi. Bu oranlar Avustralya’da yüzde 57, İtalya’da yüzde 53, Şili’de yüzde 52, İsviçre’de yüzde 51, İspanya’da yüzde 49 ve ABD’de %38 olarak belirtildi. Teams ’te yapılan canlı yayınlar ise önceki aylara göre 5 kat arttı. Telefon ve tabletlerde de hizmet sunan Teams’in mobil kullanımı 4 katına çıktı. Teams ’i mobilde en çok kullanan Hollanda, İtalya, İspanya ve Fransa oldu. Keza, Teams ’in Çin ’deki başvuru oranı da ocak ayına kadar 2 kat arttı.

Uygulamaya Yeni Özellikler Eklendi

Buluşma esnasında arkadaki planı bulanıklaştırma özelliğine ilave olarak, yeniden suni akıl desteğiyle, mesela yeni ve aydınlık bir konut ofisi ile arka planı değiştirmeyi karşılayan özellikler de Teams’e eklendi. Kullanıcılar, yakın zamanda kendi resimlerini de arka plan yapabilmeye başlayacak.

Bugünden itibaren tek tıklamayla görüşme katılımcılarının bir toplantıyı bitirebilme özelliği eklendi. Toplantı denetleme çubuğu seçeneklerindeki “toplantıyı sonlandır” seçeneğini toplantıyı aranjör kişi kullanabilecek. Yöneticiler ve özellikle öğretmenler, genellikle toplantılarına ve uzakta derslere kimlerin katıldığını anlayışlı olmak istediği için, Teams iştirakçi listesini toplantı sonunda kullanıcıya raporlayacak.

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir