Anasayfa / Genel / Microsoft Swiftkey ’in iOS Sürümüne Türkçe Dil Desteği Geldi

Microsoft Swiftkey ’in iOS Sürümüne Türkçe Dil Desteği Geldi

İlk kez 2008 yılında piyasaya sürülen ve aradan geçen uzun zamanda on milyonlarca kullanıcıya ulaşan üçüncü parti klavye uygulaması SwiftKey, bu başarısıyla Microsoft ’un radarına girmişti. 2016 yılında 250 milyon dolar karşılığında ABD ’li teknoloji devinin bünyesine geçen platform, geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanan güncellemenin peşinde ise Microsoft SwiftKey ismini almıştı.

Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz güncelleme ile logosu ve tasarımı değişen Microsoft SwiftKey, bununla beraber Emoji 12.0 desteğine de kavuşmuştu. Microsoft, dün gece Apple App Store’da SwiftKey için yeni bir güncelleme daha yayınladı. 2.7.9 Sürümü, popüler klavye uygulamasına Türkçe dahil 400 yeni dil desteği getirdi. Böylece SwiftKey ’in desteklediği dillerin sayısı 600 ’ü geçmiş oldu.

Microsoft SwiftKey’e 400 yeni dil desteği geldi

swiftkey klavye

Güncelleme hem yeni bir tek elle uygulama modunu da içeriyor. Yeni mod, kullanıcıların ayrıntılarıyla tek elle yazması için tasarlanmış, genişliği nispeten azaltılmış bir klavyeye erişmelerini sağlıyor. Klavyenizin sol daha alçak taraftaki emoji tuşuna uzun basarak, tek el modunu etkinleştirebilirsiniz. 

Microsoft SwiftKey ’i indirmeyi düşünen okuyucularımız için uygulamayı nasıl kullanacaklarını da özetle anlatalım. Uygulamayı App Store ’dan indirip, açtıktan sonra telefon ayarlarından klavyeye tam erişim izni vermeniz isteniyor. Ardından uygulamaya geri dönüp, “Language” bölümünden göstermek istediğiniz dili seçiyorsunuz. (Büyük ihtimalle Türkçe dil desteği zaten otomatik olarak tanımlanacaktır).

swiftkey uygulaması

Ek olarak, size sunulan bedava klavye temaları arasından tercih yapabileceğinizi ya da kendi klavye temanızı tasarlayabileceğinizi de söylemeden geçmeyelim. Sizin için önemli sözcükleri, ifadeleri ve emojileri öğrenen Microsoft SwiftKey, böylece yazma stilinizi kavrıyor ve size daha dürüst otomatik ayarlama ve varsayım imkanı sağlıyor. Microsoft SwiftKey uygulamasının yeni iOS sürümünü buradan indirebilirsiniz. 

Hakkında admin

Check Also

Apple'dan "Mat Siyah MacBook mu Geliyor?" Dedirten Patent Başvurusu

Apple’dan “Mat Siyah MacBook mu Geliyor?” Dedirten Patent Başvurusu

Apple, bugüne kadar iPhone’larda pek çok farklı renk seçeneği sunmuş olsa da konu MacBook modellerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir