Anasayfa / Genel / Microsoft OneDrive ’a iOS Live Photo Desteği Geliyor

Microsoft OneDrive ’a iOS Live Photo Desteği Geliyor

Akıllı telefon dünyasının en popüler şirketlerinden bir her birine konumunda bulunan Apple, kullanıcılar arasındaki bu popülerliğini, birçok artısının yanında kullanıcılarına sunduğu yeni ve elverişli özellikler sayesinde kazanmıştı.

Şirket, cihazlarında sunduğu emniyet, stabilizasyon ve uzun süreli yazılım desteğiyle rakiplerine tarafından ön plana çıkmayı başarmıştı. Apple, öne meydana çıkan bu kriterlerin yanı sıra sunduğu diğer elverişli ve cezbedici özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmişti. Şirketin kullanıcılara sunduğu bu özelliklerden bir tanesine de Live Photo özelliğiydi.

Microsoft OneDrive ’a Live Photo özelliği geliyor:

microsoft onedrive

Apple, 2015 yılında iOS cihazları için Live Photo özelliğini duyurmuştu. iOS cihazınız bu özellik baştan sona fotoğrafı çektiğiniz anın 1,5 saniye öncesini ve sonrasını kaydediyordu. Çektiğiniz görüntü, hâlâ bir fotoğraf olsa da içerisinde hareket ve ses de yer alıyordu.

Günümüzde birçok kişi gerek telefonunun depolama alanında yer başlamak gerekse dosyalarını ve fotoğraflarını yedeklemek için çeşitli bulut şoför hizmetlerinden faydalanıyor. En popüler bulut şoför servislerinden bir tanesiyse Microsoft ’un OneDrive ’ı. Microsoft OneDrive, dünya genelinde milyonlarca birey kadar kullanılıyor ve bunlar arasında iOS kullanıcıları da bulunuyor.

Dünyanın en popüler bulut sürücülerinden bir tanesine olan OneDrive ’a iOS cihazınız üzerinden bir Live Photo yüklediğinizde, ses ve hareket kısımlarını kaybediyordunuz ve bu, sadece bir fotoğraf olarak depolanıyordu. iOS kullanıcıları da uzun süredir OneDrive ’a Live Photo desteğinin gelmesini istiyordu. Microsoft da en sonunda bu isteklere yanıt verdi ve OneDrive ekibinin iOS cihazlar için Live Photo desteği üzerinde çalıştığını ve bunu yaz dönemine yetiştirmeyi planladıklarını duyurdu.

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir