Anasayfa / Genel / Microsoft Mühendislerini İşinden Edecek Windows 10 Denetim Merkezi Konsepti

Microsoft Mühendislerini İşinden Edecek Windows 10 Denetim Merkezi Konsepti

Microsoft, Windows 10’a sistem üzerindeki tüm ayarlara süratli şekilde erişmeyi karşılayan bir denetleme merkezi getirmemek konusunda ısrarcı. Ancak bir tasarımcı, Microsoft’un işletim sistemine uygulayabileceği, elverişli bir yoklama paneli konsepti ortaya koydu.

Zee-Al-Eid Ahmad Rana adlı yetenekli tasarımcı kadar ortaya konulan konsept, sistem üzerindeki ihtiyacınız olan her şeyi tek bir menüden teftiş edebilmenizi karşılayan bir Windows 10 Teftiş Merkezi sunuyor. Konsept, Windows Mobility Center tarzı bir tecrübe vadetse de daha pratik ve kullanışlı bir çözüm olarak geliyor.

Konsept Windows 10 Kontrol Merkezi, ihtiyacınız olan bütün ayarları tek bir yere topluyor

windows 10 kontrol merkezi

Kontrol merkezi, adından da anlaşılacağı gibi ses seviyesi, ağ, ekran parlaklığı ve müzik gibi esas ayarları teftiş etmenizi sağlıyor. hemen, bu ayarların bir kısmına görev çubuğundaki bildirim alanından veya Eylem Merkezi’ndeki hızlı işlemler üzerinden erişilebiliyor, ama hepsinin bir arada olduğu bir yoklama merkezi daha fonksiyonel bir girişim olabilirdi.

windows 10 kontrol merkezi

Kontrol merkezi konsepti, tek bir akort menüsüne tıklayarak sık kullandığınız bütün ayarlara erişmeyi ve denetim edebilmeyi öneriyor. Aslına bakılırsa, akıllı telefonlardaki bildirim paneli ayarlarıyla aynı mantığa sahip olduğu söylenebilir. Telefonlarda sıkça kullanılan bu işlev bilgisayarlarımızda da muhakkak kullanışlı bir çözüm olurdu.

windows 10 kontrol merkezi

Zee-Al-Eid Ahmad Rana’nın konsepti, yoklama merkezini Windows 10‘a mükemmel uyan ve Akıcı Tasarım Sistemi’ne dayanan bir çizgide sunuyor. Windows 10 için yeni yayınlanan Mayıs 2020 güncellemesi bu konuda herhangi bir değişiklik getirmedi. İşletim sisteminin versiyon 2009 olarak gelmesi beklenen bir sonraki güncellemesi ise sonbaharda kullanıcılara sunulacak ve yoklama merkezi gibi bir icat fena olmazdı.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir