Anasayfa / Genel / Microsoft Flight Simulator’den ‘Keşke Pilot Olsam’ Dedirten Ekran Görüntüleri

Microsoft Flight Simulator’den ‘Keşke Pilot Olsam’ Dedirten Ekran Görüntüleri

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un uzun soluklu simülasyon oyunu projelerinden bir tanesi olan “Flight Simulator“, yeni yapımıyla simülatör meraklılarını fazlasıyla heyecanlandırıyor. Geçtiğimiz dönemlerde de olduğu gibi Microsoft bir defa daha, yeni Flight Simulator’den görüntüler paylaştı ve telaşı daha da artırdı.

Microsoft, geçtiğimiz dönemlerde yayınladığı ekran görüntülerinde daha fazla yeryüzü dokularına ve simülasyonun genel grafik kalitesine değinmişti. Oysa bu kez, tüm havacılık tutkunlarını kendine hayran bırakacak görüntüler paylaşan Microsoft, Flight Simulator’deki bulut kütlelerinin ve uçuşlarını gece yapacak olan sanal pilotların nelerle karşılaşacağını gözler önüne seriyor.

Microsoft Flight Simulator, bu kere gümbür gümbür geliyor

Microsoft Flight Simulator

Microsoft, geçtiğimiz yıllarda da çeşitli Flight Simulator sürümleriyle havacılık tutkunlarının karşısına çıktı. Fakat simülasyonun eski sürümleri, havacıları yeteri değin memnun etme etmemişti. Hatta sanal kaptanlar, Flight Simulator’ü her anlamda daha iyi ülkü getirebilmek için üçüncü taraf geliştiricilerin ek paketlerini satın alıyorlar ve tonla para harcıyorlardı. Oysa Flight Simulator’ün yeni sürümü, hiçbir ek pakete lüzum bırakmayacak gibi görünüyor.

Microsoft Flight Simulator

Pek fazla havacılık tutkununun favorisi, hiç kuşkusuz gece uçuşları. Çünkü bilhassa de iniş ve kalkış sırasında görebileceğiniz büyük kasaba manzaraları, insanı pilot almak için hafiften gaza getirmiyor yok. Microsoft da sanal pilotların gece uçuşlarını ne değin sevdiğinin farkında olarak gösterişli bir egzersiz yapmış ve gecenin karanlığındaki yeryüzü dokuları, hiçbir Flight Simulator’de olmadığı kadar iyi görünüyor.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft, önümüzdeki dönemlerde piyasaya süreceği Microsoft Flight Simulator ile havacılık tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Aslına bakacak olursak Microsoft’un yeni Flight Simulator’den paylaştığı ekran görüntüleri de bunun bir göstergesi.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft, kimsesiz yapılacak uçuşların yanı sıra çevrimiçi uçuşlara da olanak sağlayacak. Havacılık tutkunları, bu simülasyon oyununda genel sunuculara girebilecekleri gibi sadece arkadaşlarıyla oluşturacakları sunucularda da eğlenceli bir uçuş deneyimi yaşayabilecekler. Hem dileyenler, kuracakları lobilerde kendi havacılık kurallarını oluşturabilecekler. Tüm bu özelliklere sahip olacak Flight Simulator, 2020 yılı içinde piyasaya sürülecek.

Hakkında admin

Check Also

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

Microsoft PowerPoint, ilgi çekici sunumlar hazırlamak için güzel bir sunum hazırlama programı olmasına rağmen pek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir