Anasayfa / Genel / Microsoft Edge’de Reklam Engelleyiciler Aktifken YouTube Videoları Oynatılamıyor

Microsoft Edge’de Reklam Engelleyiciler Aktifken YouTube Videoları Oynatılamıyor

Chromium tabanlı Edge, fazla kısa bir geçmişe sahip olmasına karşın Google Chrome’dan saygın miktarda kullanıcıyı kendine çekmeyi başardı fakat bir takım Edge kullanıcıları şu sıralar, bütün tarayıcı deneyimini mahvedebilecek sıkıcı bir sorunla aleyhinde karşıyalar.

O Kadar fazla kullanıcı göre bildirilen bir soruna göre Microsoft’un Chromium tabanlı yeni tarayıcısı Edge, bazı popüler reklam müdahale etme eklentileri faal durumdayken YouTube videolarını oynatmıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu, aktif bir YouTube kullanıcısı için büyük bir sorun.

Edge

Laf konusu hatadan etkilenen reklam engelleyiciler aralarında “AdBlock (Plus)” veya “Adblock for Youtube” gibi milyonlarca kullanıcı tarafından etkin olarak kullanılan eklentiler de bulunuyor. Dolayısı ile sorunun  aslında de ‘büyük’ olduğu söylenebilir.

Reklam engelleyici ile YouTube videosu izlemek istediğinizde böyle bir ekranla karşılaşıyorsunuz

YouTube

Bir kusur meydana geldi. Lütfen sonra her tarafta deneyin…

Bazı kullanıcılar göre tekrar tekrar raporlanan bu sorun, Microsoft tarafından da fark edilmiş. Microsoft Topluluğu üzerinden izah etme yapan yetkililer, bu sorunun bilinen bir kusur olduğunu, her işletim sisteminde ve bütün Microsoft Edge versiyonlarının bu sorundan etkilendiğini belirttiler.

Microsoft’un tavsiyesi o kadar de hoşunuza gitmeyecek

Microsoft, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda çalışmaların sürdüğünü söyledi. Hem Microsoft’un bu konuda öyle de hoşunuza gitmeyecek bir tavsiyesi var. Geliştiriciler, AdBlock (Plus) ya da Adblock for Youtube eklentilerinin devre dışı bırakılması durumunda bu sorunun ortadan kalkacağını ifade ediyor.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir