Anasayfa / Genel / Microsoft, Bazı Kullanıcılara 2004 Güncellemesi İçin ‘Cihazınız Demin Hazır Değil ’ Uyarısı Gösteriyor

Microsoft, Bazı Kullanıcılara 2004 Güncellemesi İçin ‘Cihazınız Demin Hazır Değil ’ Uyarısı Gösteriyor

Microsoft, Windows 10 için 2020 yılının ilk büyük güncellemesini iki gün önce bütün kullanıcılara sundu. Kayda Değer yeniliklerle birlikte gelen güncelleme bilgisayarların güvenliğini artırarak kullanılabilirlik anlamında da geliştirmeler sağladı. Oysa hemen hemen her Windows 10 güncellemesi gibi bu güncelleme de birçok kullanıcının canını sıktı.

Fakat bir tarafta da yeni güncellemeyi bilgisayarlarına indirip kuramayan kullanıcılar bulunuyor. Microsoft, yeni güncellemeyle sorun yaşayacağını varsayım ettiği cihazlara güncelleme yüklenmesinin önüne geçiyor. Şirket, 2004 güncellemesi hakkında Windows Update kısmında kullanıcılara diğer taraftan dikkat gösteriyor.

‘Cihazınız henüz bütün olarak hazır değil’

windows 10

Microsoft ’un Windows Update ayarlarına giren kullanıcılara gösterdiği hata, bilgisayarlarının 2004 güncellemesi için hemen şimdi hazırlanmış olmadığını söylüyor. aynı zamanda cihaz güncelleme için hazır ayla geldiğinde benzer sayfada güncellemenin gözükeceğini belirtiyor. Microsoft ’un hatası tam olarak şu şekilde:

“Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesi yolda. Bu güncelleştirmeyi düzenli cihazlara sunuyoruz oysa cihazınız hemen şimdi bütün olarak hazırlanmış yok. Cihazınız hazırlanmış olduğunda güncelleştirmeyi bu sayfada göreceksiniz. derhal herhangi bir operasyon gerçekleştirmeniz gerekmiyor.”

windows 10

Eğer siz de Microsoft ’un bu mesajıyla karşılaşan kullanıcılardansanız, donanımınızın en ince ayrıntısına kadar aktüel olduğundan belirlenmiş olmalısınız. Eğer donanımınız güncelse bile bazı paylaşımlara kadar üreticiler, az önce yeni Windows 10 sürümüyle uyumlu bir sürücü yayınlamamış olabilirler. Bu durumdaysa elinizden gelen tek şey ummak olacaktır.

Yeni Windows 10 2004 güncellemesi şimdi öyle fazla probleme konut sahipliği yapıyor. Microsoft ’un kendi platformunda da görülebilen sorunlar aralarında NVIDIA ’nın 358.00 sürümü altında bir sürücüye sahip olanlar ağır sorunlar yaşıyor. Tüm bu sorunlar hemen Microsoft göre hâlâ incelenme aşamasında.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir