Anasayfa / Genel / Michael Keaton, 28 Yıl Sonra Batman Rolüne Geri Dönebilir

Michael Keaton, 28 Yıl Sonra Batman Rolüne Geri Dönebilir

Hollywood ’un en deneyimli aktörlerinden biri olan Michael Keaton, DC ’nin sevilen süper kahramanı Batman ’i ilk olarak Tim Burton ’ın yönettiği 1989 yapımı Batman filminde canlandırmıştı. 1992 yılındaki devam filmi Batman Returns ile siyah pelerini baştan sırtına geçiren Keaton, Joel Schumacher’in yönetmenliğini üstlendiği üçüncü film Batman Forever ’ın geliştirilmesi esnasında ise rolü teslim etmek durumunda kalmıştı.

Söylentilere kadar meşhur aktör, Bruce Wayne nam-ı öteki Batman rolüyle The Flash filminde yer alacak. Keaton ’ın, az önce çekimlerine başlanmayan filminde nasıl bir ağırlığa sahip olacağı şimdilik emin yok ama bazı kaynaklar, Marvel Sinematik Evreni ’nin (MCU) Nick Fury’si gibi bir rolle çoğu DC Genişletilmiş Evreni (DCEU) filminde yer alacağını ve mentor bir rolde olacağını belirtiyor.

Micheal Keaton, Tim Burton’ın yönettiği 1989 ve 1992 yıllarındaki Batman filmlerinde ikonik karaktere yaşam vermişti

micheal keaton

Ezra Miller ’ı dördüncü kez (Batman v Superman: Dawn of Justice, Suicide Squad ve Justice League) Barry Allen rolünde izleyeceğimiz DC spin-off ’u The Flash, herhangi bir erteleme olmadığı takdirde 3 Haziran 2022 tarihinde vizyona girecek. Yönetmen koltuğunda Andy Muschietti ’nin oturduğu filmi, Birds of Prey ’in yazarı Christina Hodson kaleme alıyor.

bu vesileyle, “Yeni Batman Robert Pattinson değil miydi, Michael Keaton da nereden çıktı? diyebilirsiniz. Matt Reeves ’ın yöneteceği The Batman filminin, DCEU ile herhangi bir bağlantısı olmayacak. Zaten Warner Bros. ’un tüm DC filmlerini Marvel Studios gibi benzer anlatı dünyasında çekme gibi bir derdi de yok. Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen çekimlerine temmuz ayında her yerde başlamaya hazırlanan yeni Batman filmi, 1 Ekim 2021 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

68 yaşındaki aktörün, The Flash filminde nasıl bir ağırlığa sahip olacağı şimdilik bilinmiyor

micheal keaton batman the flash

Son yıllarda bir hayli etkin olan 68 yaşındaki Keaton, En İyi Film ve En İyi Süreklilik Oscar ’larını kazanan 2014 yapımı Birdman filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday gösterilmişti. Ondan sadece bir yıl sonra En İyi Film Oscar’ını kucaklayan Spotlight ’ta oynayan başarılı aktör, 2017 yılında ise yeni Spider-Man serisinin ilk halkası Spider-Man: Homecoming ’in kötüsü Vulture rolüyle karşımıza çıkmıştı. 

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir