Anasayfa / Genel / Mercedes’in Lüks SUV’u GLA Ülkemizde Satışa Sunuldu

Mercedes’in Lüks SUV’u GLA Ülkemizde Satışa Sunuldu

Otomotiv sektörüne adını altın harflerle kazımış firmalardan biri olan Mercedes-Benz, kompakt SUV sınıfında da liderliği ele geçirmek istiyor. Şirketin bu bağlamda ürettiği arabulucu GLB, geçtiğimiz sene tanıtılmıştı. Benzer anda 7 kişi taşıma kapasitesine sahip bu yeni araçla şirket tarihinde bir ilke imza atan Mercedes, arabulucu tanıtımdan 1 yıl sonradan ülkemizde satışa sundu.

1805 litreye değin valiz hacmi sunan GLB, 163 at gücü üretebilen turbo benzinli motordan gücünü alıyor. Dış tasarımı epeyce enerjik gözüken vasıta, düz vites seven otomobil tutkunlarını bir tedarik düş kırıklığına uğratabilir çünkü Mercedes aracı sadece otomatik vitesle üretmeyi seçim etmiş. Mercedes, aracın iç tasarımına da epeyce itina göstererek kullanıcıların takdirini kazamayı planlıyormuş gibi gözüküyor.

Ülkemize gelecek bir sonraki Mercedes arabulucu yeni GLB:

Mercedes GLB

Bu sene koronavirüs salgını nedeniyle reel ortamda yapılamayan birçok faaliyet gibi, GLB’nin lansmanı da sanal ortamdan gerçekleştirildi. Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, lansman esnasında yaptığı konuşmada seriye bir premium kompakt SUV daha kazandırarak geniş ailelere dinç bir alternatif sunduklarını belirtti.

Bekdikhan, ülkemizde bir sonraki satışa sunacakları modelin yeni GLB olduğunu belirttikten daha sonra “Tüm modellerimizin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye ’deki hedefimiz, premium kompakt sınıfta azami alternatifi sunarak liderliği karşılamak” biçiminde konuşarak Türkiye’de bu araç sınıfında önde gelen firma almak istediklerini açık açık belirtti. Başkan, GLB’nin ne vakit geleceğini belirtmekten kaçındı.

Gerek tasarımı, gerekse güçlü donanımları doğruca çoğu araba tutkununun gözdesi hâline gelen yeni GLB, 406 bin liradan başlayan fiyatlarla satın alınabilir durumda. Şirket, yeni GLB’yi da ülkemizdeki satmak ağına dahil ettiği süre sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

Hakkında admin

Check Also

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip olan kullanıcıların kasım ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir