Anasayfa / Genel / Mercedes-Benz, Yapay Zekâdan Bir Servet Kazanmayı Planlıyor

Mercedes-Benz, Yapay Zekâdan Bir Servet Kazanmayı Planlıyor

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, parasal olarak Oldukça sıcacık bir konumda bulunuyor. Alman devinin ürettiği S Serisi otomobiller, en iyi otomobiller aralarında gösteriliyor. öte taraftan firma için bu yeterli değil. Işyeri yöneticileri, ellerindeki teknolojiyi kullanarak kazançlarını daha da artırmayı planlıyorlar.

Mercedes-Benz yetkilileri, Autocar ’a yaptıkları açıklamalarda otomobillerinde kullanıcıların deneyimlerine odaklandıklarını açıklama etti. Mercedes-Benz’den Nils Schanz, suni zekâyı da otomobillerin kendisi değin kazançlı hâle getirmek istediklerini ve MBUX data ağırlama sisteminin bu hedefe ulaşmakta önemli rol oynayacağını açıklama etti.

Mercedes-Benz, yeni teknolojilere yatırım yapıyor:

Mercedes-Benz

Alman imalatçı, hâlihazırda pek fazla yeni teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu teknolojiler arasında elektrikli araba gibi kayda değer teknolojiler de yer alıyor. Firma, 2018 yılında A Sınıfı ile başlayarak o kadar fazla otomobilinde MBUX data davet sistemini devreye sokmuştu. 

IoT gibi teknolojilerin ilerlemesiyle birlikte daha artı yeni özellik kullanılabilir hâle geldi. Mesela Mercedes-Benz​ direksiyonları kullanarak bağlantılarımızı koparmadan otomobil kullanmanız, araç sürerken sipariş vermeniz olası oluyor.

Teknoloji alanındaki ilerlemesini maddesel olarak da kazanca dönüştürmek isteyen Mercedes-Benz, yapay zekâ alanında elde edeceği kazancın ileride otomobillerden elde edeceği kazançla çaba edebilmesini amaçlıyor. Sektörde bahsi geçen rakamları düşününce bu hiç de saçma değil.

Otomobillerde yapay zekâ pazarı büyüyor:

mercedes-benz

Günümüzde otomobil sektöründe suni akıl pazarının toplam değeri 2 milyar doları bulmuş durumda. 2025 yılına dek bu rakamın 26 milyar doları aşması bekleniyor. Ayrıca Tesla gibi firmaların otonom otomobillerde yapay zekâya güvendiğini biliyoruz. 

Mercedes-Benz, suni akıl hizmetlerinin ve araç içi hizmetlerin kullanıcılar için bedava olmaya devam edeceğini söyledi. öte yandan pastadan pay almak isteyen öteki firmaların Alman üreticiye ciddi meblağlar ödemesi laf konusu olabilir. Ne olursa olsun gelecekte suni akıl mutlaka otomobillerimizde olacak.

Hakkında admin

Check Also

Ibrahimovic, EA Sports'un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Ibrahimovic, EA Sports’un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Futbol severlerin severek oynadığı FIFA serisi ekim ayında yeni oyununa kavuştu. FIFA 21, bu sene …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir