Anasayfa / Genel / Merakla Beklenen Baldur’s Gate 3’ün Yeni Fragmanı Yayınlandı

Merakla Beklenen Baldur’s Gate 3’ün Yeni Fragmanı Yayınlandı

Larian Studios‘un üzerinde çalıştığı, aksiyon – rol yapma oyunu olan Baldur’s Gate serisinin yeni oyunu Baldur’s Gate 3 için yeni bir fragman ve yeni bilgilerin geleceği tarih geliştirici takım göre yayınlandı. Bu fragmanda Larian Studios oyunculara, yeni gelecek olan oyunun çevresel yapısını, karakterlerini ve dövüş mekaniklerini gösteriyor. Keza oyunun dövüş sistemi, büyü tabanlı kabiliyet setlerini de içeriyor. 

Larian Studios’un resmi Twitter hesabından yayınladığı bilgilere göre, Baldur’s Gate 3 ile ilgili daha çok bilgiyi işyeri, 6 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Guerrilla Collective dijital oyun festivalinde oyuncular ile paylaşacak. Bu konu ile ilgili attığı tweette Larian Studios, “Biliyoruz, hepiniz uzun zamandır bekliyorsunuz, bu yüzden defalarca beraber yeni hikâyeler yaratmaya hazır olun. Baldur’s Gate 3 hakkında daha çok bilgi, 6 Haziran tarihinde başlayacak olan Guerrila Collective ile birlikte Haziran ayı boyunca sizlere ulaşacak.” biçiminde açıklamalarda bulundu.

Baldur’s Gate 3’ün yeni yayınlanan fragmanı:

Bugüne değin ortaya meydana çıkan bilgilere göre Baldur’s Gate 3, Divinity 4.0 oyun motorunu kullanacak. Larian Studios’un en büyük serüven oyunu olacak bu oyunda oyuncular, Zindanlar & Ejderhalar dünyasının unutulmuş diyarlarında uzun bir yolculuğa çıkıyor olacak. Ayrıca oyuncular Baldur’s Gate 3 ile birlikte, çoğu orijinal Zindanlar & Ejderhalar karakter ırklarını ve sınıflarını Baldur’s Gate 3’ün yeni dünyasında oynayabilecek. Bu bilgilerin dıştan, oyuncuların bu unutulmuş diyarlardaki yolculukları sırasında birçok yeni maceraya katılabilecek, yağmalar yapabilecek ve hatta diğer karakterler ile aşk bile yaşayabilecek. 

Ama şu an için edinilen bilgilere göre, Baldur’s Gate 3 bir açık dünya oyunu olmayacak. Bunun yerine oyun, oyuncuların hikâyedeki ilerleyişe göre yolculuk edeceği aniden fazla devasa haritaya sahip olacak. Ayrıyeten geliştirici ekibin açıklamalarına göre Baldur’s Gate 3’ün hikâyesi, Baldur’s Gate 1 ve 2’nin hikâyelerine de hatrı sayılır miktarda atıfta bulunuyor olacak.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir