Anasayfa / Genel / McLaren 720S’in Otobanda Asfaltı Ağlattığı Heyecan Verici Sürat Testi (Video)

McLaren 720S’in Otobanda Asfaltı Ağlattığı Heyecan Verici Sürat Testi (Video)

McLaren 720S, kalkış konusunda fazlasıyla iddialı araçlardan biri. Kuvvetli bir motora, çekici bir tasarıma ve inanılmaz donanımlara sahip süper otomobil, çift turbo şarjlı V8 motoruyla harikalar yaratıyor. Automann adlı bir YouTube kanalı, McLaren 720S’ye sürat testi yaparak otomobilin neler yapabildiğini gösterdi.

McLaren 720S, adından da anlaşılacağı üzere 720 at gücüne sahip ve Automann kanalının şu başlıca değin test ettiği en süratli otomobillerden biri. Video, otomobilin hızlanma sürecinden görüntülerle başlıyor ve arkasında McLaren 720S’e otobanda gerçek bir sürat testi yapılıyor.

McLaren 720S’nin yetenekleri otobanda test edildi

mclaren 720s, hız testi

İngiliz süper araba, kaputun altında yatan çift turboşarjlı V8 motor doğruca otobanda harikalar yaratıyor. Birçok turbo V8’in yüksek hızlarda, devir aralığının en tepesinde boğulduğu görülse de, McLaren 720S bambaşka bir canavar. Otomobil test sırasında en yüksek 334 km/sa hızı görüyor ve 0’dan 100 km/sa hıza sadece 3.5 saniyede ulaşıyor. 0’dan 200 km/sa hıza ise 8.2 saniyede çıkıyor.

Otomobilin içinden basit bir egzoz sesinden daha fazlası duyuluyor. Araba, mecburi hızlanma altında zeka eşsiz bir ses birleşimi sağlıyor. Videoda bilhassa devirin yükseldiği noktalarda motorun indüksiyon gürültüsü bariz şekilde duyuluyor. Sesler önemsiz görünebilir, oysa McLaren 720S’i sürmeyi daha heyecanlandırıcı bir deneyim haline getirdiği muhakkak. Bunu sürücünün tepkilerinde de görebilirsiniz.

McLaren 720S’in otobandaki heyecan verici performansı:

Hakkında admin

Check Also

Türkiye'de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

Türkiye’de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

2020 yılının bir numaralı gündem maddesi olan koronavirüs salgını, olağan hayatımızı tümüyle değiştirdi. Uzmanlar, bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir