Anasayfa / Genel / McLaren 570S ’in Yerini Alacak Araba Ertelendi

McLaren 570S ’in Yerini Alacak Araba Ertelendi

Koronavirüs pandemisi böylece fazla sektörde üretimin durmasına veya oldukça önemli şekilde yavaşlamasına niçin oldu. Otomotiv sektörü, ayrıca salgın tehlikesi keza de tedarik zincirlerinin çökmesi nedeniyle en fazla etkilenen alanlardan biri oldu.

McLaren de bu dönemde epeyce olumsuz etkilendi. İş gücünün dörtte birini işten dahil etmemek zorunda kalan firma, üretim açısından da hedeflediği noktadan geride kaldı. böylece de yeni modelleri erteliyorlar. 

McLaren 570S ’in yerini alacak model gecikti

mclaren

McLaren, Track25 adını verdiği bir taktik geliştirmişti. Bu stratejinin bir parçası olarak, 2025 yılına kadar firma 18 ayrı otomobil geliştirecekti. Bunlar arasında McLaren P1 ’ın devamı olan araçlar da vardı. Casus fotoğraflarında ise McLaren 570S ’in yerini alacak hibrit bir spor araba görmüştük.

McLaren, yeni bir hibrit spor seri üstünde de çalışıyordu. Bu yeni Sport Series modelinin bu yaz tanıtılması bekleniyordu. Evo Magazine ’ın doğruladığı bilgilere tarafından araçların çıkışı 2021 yılına ertelendi. Bu dönemde, 1200 çalışanını işten çıkaran işyeri yeniden yapılanacak.

Iyice yeni bir platformda üretilen araba, firmanın yeni hibrit McLaren Sports serisinde en manâlı modellerden biri olacak. Performans otomobillerine odaklanan McLaren, geleceği elektrikli otomobillerde görüyor. Bu hibrit modeller de dönüşümü desteklemeleri için üretiliyor. 

McLaren hibritlerde kararlı

mclaren

McLaren hali hazırda Sports Series üzerinde ilerlemiş durumda ve McLaren P1 ’in tersine yeni hibrit aracısız olarak eklentili olacak. Elektrikli çift turbolu V6, yaklaşık 33 kilometrelik bir menzil sunacak olsa da performans verileri bilinmiyor. Aracın benzinli motoru ise 5.2 litrelik bir V10 ve 562 beygir kuvvet sağlıyor.

Stil açısından bakarsak, aracın kamuflajlı görüntülerinde McLaren 720S esintilerini görüyoruz. Aracın ön ve arka farları, bitmiş konumlandırılan egzoz çıkışı bu otomobilin ilham kaynağını dobra dobra görebilmemizi sağlıyor.

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir