Anasayfa / Genel / McDonald İsimli Futbolcu, Sponsoru Burger King Olunca Formadaki İsmini Değiştirdi

McDonald İsimli Futbolcu, Sponsoru Burger King Olunca Formadaki İsmini Değiştirdi

Bu hafta Kosta Rika Premier Ligi‘nde Alajuelense ve Saprissa takımları arasında oynanan maçta acayip bir reklam kampanyası gündeme geldi. Alajuelense ve Saprissa maçı; sahadaki davranışlar, atılan goller veya ilginç pozisyonlarla değil, hazır yemek devi Burger King‘in yapmış olduğu reklamla akıllara kazındı. 32 yaşındaki Jonathan McDonald, Burger King’in son pazarlama kampanyalarından birinde karşımıza çıktı.

Maçın bitimine 18 dakika kala oyuna dâhil olan Jonathan McDonald’ın formasında bulunan ismi Burger King olarak değiştirdiği görüntülendi. Alajuelense ve Saprissa takımları aralarında oynana maç, Kosta Rika Premier Ligi’nin kayda değer karşılaşmalarından biri olsa da tüm manşetlerde Jonathan McDonald’ın ‘Burger King’ forması yer aldı.

Kosta Rika Premier Lig’inde bir acayip reklam kampanyası:

Jonathan McDonald Burger King forması

Oynanan maçta yaşanan bu acayip olayla ilgili Twitter‘da da çoğu paylaşımda bulunuldu. Burger King’in en büyük rakibi McDonalds‘la mücadele etmeye geldiğinde yaratıcılığının ve gayretinin fazla farklı boyutlara ulaşabildiğini bu reklam kampanyası bir uçtan bir uca tekrar görmüş olduk.

Burger King, dünyanın en fazla takip edilen futbol ligi olmasa bile Kosta Rikalı bir futbolcuya bu denli ilginç bir sponsorluk vererek sosyal medyanın gücünü kullanıp nasıl etkili reklam yapılabileceğini tekrardan bütün pazarlama sektörüne göstermiş oldu lakin Jonathan McDonald isimli futbolcunun forma adını Burger King olarak değiştirmesi, Burger King’in imza attığı birincil garip reklam kampanyası değil.

Zenit Burger King

2016 yılında Burger King, global bir reklam kampanyası açmak için Zenit St. Petersburg takımına isimlerini ‘Zenit Burger King’ olarak değiştirmeleri ve ekip armalarında Burger King logosunu eklemeleri için 6,8 milyon pound para öneri etmişti. Doğal olarak bu istekleri Zenit yönetimi göre kabul edilmese de Burger King, sosyal medyada bir vakit kendisinden bahsettirerek bir nevi amacına ulaşmıştı

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir