Anasayfa / Genel / Maymunlar Cehennemi Serisinin Yeni Filmi İçin Hazırlıkların Başladığı Söylendi

Maymunlar Cehennemi Serisinin Yeni Filmi İçin Hazırlıkların Başladığı Söylendi

Disney, aylar önce, Maymunlar Cehennemi serisinin yeni filmi için harekete geçileceğini açıklamıştı. Filmin geleceği kesinleşse de çalışmaların bütünüyle ne vakit başlayacağı ve yeni filmin hangi tarihte vizyonda olacağı bilinmiyordu. Yönetmen koltuğunda oturacağı kesinleşen ad Wes Ball, verdiği bir röportajda bu konuyla ilgili merak edilen bir takım soruları yanıtladı.

Yeni haberler Wes Ball ’un Discussing Film ’e verdiği röportajdan daha sonra ortaya çıkmış oldu. Yönetmen, filmin hayranlarına filmle ilgili çalışmaların başlatıldığı ve senaryo yazarı koltuğunda oturan Josh Friedman ile görüşmelerin devam ettiği müjdesini verdi. Ball ayrıca dünyayı etkisi altına bölge ve hâlâ sonlanmayan koronavirüs pandemisi sebebiyle bütün görüşmelerin Zoom üzerinden gerçekleştiğini de ekledi. Yönetmenin aktardığına kadar yeni film saygın serinin devam çizelgesine de sadık kalacak.

Maymunlar Cehennemi bir efsane haline geldi:

maymunlar cehennemi

Tanınan yönetmen Maymunlar Cehennemi ’nin 1968 ’de çekilen ve ikonik hale gelen birincil filminden daha sonra o kadar çok yeni filme imza atılsa da artık efsane ışık halkası gelen serinin hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam ettiğini de aktardı. Hayranlar ve eleştirmenler, filmlerin bazılarını beğenmemiş olsalar da seriyi övmekten vazgeçmediklerini iletti. Geçmişten günümüze değin video oyunları da dahil almak üzere pek fazla kurgusal aleme uyarlanan ve bilim kurgu türünde farzedilen filmlerden bir her birine olan Maymunlar Cehennemi ’nin bu yüzden fazla manâlı bir yerde olduğu Ball kadar vurgulandı.

Filmin üretim kısmına gelecek olursak koronavirüs salgını yüzünden bir takım aksaklıklar yaşandığı da aktarıldı ve bu yüzden duraklatılmak zorunda kalınan projenin fazla yakın zamanda her yerde başlayacağı kesinkes dile getirildi. Wes Ball gösteri sektörünün salgından maksimum etkilenen sektörlerden biri olduğunu ve yalnızca kendi filmlerini değil daha pek çok büyük bütçeli prodüksiyonu ertelettiğini belirtti.

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir