Anasayfa / Genel / Marvel Sinematik Evreni’nin 4. Aşaması, Başarısız Olan Bazı Karakterlere İkinci Bir Şans Tanıyacak

Marvel Sinematik Evreni’nin 4. Aşaması, Başarısız Olan Bazı Karakterlere İkinci Bir Şans Tanıyacak

2008 yılında izleyicilerle buluşan Iron Man filmi ile kapılarını açan Marvel Sinematik Evreni (MCU), aradan geçen zaman dahilinde çizgi roman tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı. Martin Scorsese gibi sinema dünyasının bir takım efsaneleri kadar “insan hikayeleri barındırmadığı” için eleştirilmesine rağmen, popüler kültürün en önemli duraklarından biri haline gelen MCU, ticari açıdan da olağanüstü bir galibiyet yakaladı.

Üçüncü safha tamamlanana değin aynı anlatı dünyasında geçen 23 filmlik devasa bir dünya yaratan Marvel evreni, Spider-Man: Homecoming ile birlikte üçüncü evrenin sonuna geldi. Gözümüz ve kulaklarımız şimdi, dördüncü aşama için geliştirilen filmlerde. 

dördüncü evre

MCU ’nun yeni dönemi, başrolünde Scarlett Johansson ’ın yer aldığı Black Widow ile başlayacak. Gerisinde sırasıyla The Eternals, Shang-Chi, Doctor Strange in the Multiverse of Madness ve Thor 4: Love & Thunder yapımlarını izleyeceğiz. Böylece çok sürprize sahne olacak olan dördüncü safha filmleri, bununla birlikte başarısız olan bazı MCU karakterlerine ikinci bir galibiyet şansı veriyor.

Marvel Studios, geçmişte bayan karakterleri tanım etme biçimi ve onlara erkek akranlarıyla aynı süreyi vermemesi sebebiyle yer yer eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bilhassa, Avengers: Infinity War ve Endgame ile doruğuna ulaşan üçüncü aşamadan önce sebepsiz bir şekilde kaybolan bayan MCU karakterlerinin sayısı oldukça artı.

thor natalie portman

Örneğin, Jane Foster ve yardımcısı Darcy Lewis, 2013 yapımı Thor: The Dark World filminden bu yanlamasına hiç görülmedi. Aynı şekilde Sharon Carter da Captain America: Civil War ’dan sonra sırra kadem bastı oysa garip bir şekilde, bu üç kişilik de dördüncü safha yapımlarında yer alacak.

Thor: Love & Thunder yönetmeni Taika Waititi, San Diego Comic-Con 2019’da Natalie Portman‘ın yalnızca Jane olarak dönmeyeceğini, bununla birlikte filmde Mighty Thor‘a dönüşeceğini doğrulamıştı. Sharon ve Darby de, Disney+ platformu için geliştirilen MCU serileri The Falcon and the Winter Soldier ve WandaVision ile geri dönecekler.

Thor: Love & Thunder

Bu noktada şu tespiti gerçekleştirmek gerekiyor: Bu karakterler, temelde fena tasarlanmış oldukları için başarısız olmadı. Aslında Marvel, bu tiplemelerle ne yapacağını, daha açık konuşmak gerekirse onları nereye konumlandıracağını bulamadı. Bütün bu karakterlerin, dördüncü aşamada daha pozitif parlama potansiyeli bulunuyor. 

Mesela, Sharon karakterini Falcon ve Winter Soldier ’da eski bir hükümet ajanı olarak izleyeceğiz. Darcy ise Thor serisindeki rolünü WandaVision’da bitmiş edecek, ama en büyük etkiyi hiç kuşkusuz Mighty Thor ’a evrilecek olan Portman yapacak. Serinin dördüncü filmi olan Thor: Love & Thunder, 5 Kasım 2021 tarihinde vizyona girecek. The Falcon and the Winter Soldier  ve WandaVision dizileri ise sırasıyla ağustos ve aralık ayında Disney + izleyicileriyle buluşacak.

Hakkında admin

Check Also

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla haberlerimize konu olmayı başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir