Anasayfa / Genel / Mafia: Definitive Edition ile Orijinal Oyun Arasındaki Farkı Gösteren Video

Mafia: Definitive Edition ile Orijinal Oyun Arasındaki Farkı Gösteren Video

Oyunseverlerin büyük bir heyecanla beklediği Mafia: Definitive Edition ’ın fragmanının yayınlanmasından sonradan; oyunun eski versiyonu ile arasında grafik anlamında nasıl bir fark olduğunu ortaya koyan bir video yayınlandı.

TripleADigest isimli YouTube kanalında yayınlanan videoda, oyunun hem görsel anlamda keza de ses efektleri anlamında nasıl geliştiği gözler önüne seriliyor. bununla beraber önemli sahnelere sadık kalınmış olması da dikkat çekiyor. Oyunun geliştiricisi Hangar 13, serinin tüm oyunlarında hikayeye vefalı kalmaya özen gösterdiklerini söyleyerek özellikle akıllarda yer eden önemli sahnelerin her birini yeni versiyonlarda da koruduklarını belirtmişti. Natürel ancak orijinal hikayenin ve karakterlerin korunduğu seride yenilikler yalnızca grafikler değil. Takım, oyuncuları seride böylece fazla neşeli yeniliğin de beklediğini belirtiyor.

Önceki oyunlar beklentiyi düşürdü

Mafia Trilogy ’nin çıkacak son parçası olan Mafia: Definitive Edition, 28 Ağustos ’ta oyuncularla buluşacak. Serinin öteki iki oyunu olan Mafia II: Definitive Edition ve Mafia III: Definitive Edition ise satışa sunulmuş durumda. Bu iki oyunu deneyimleyenler, özellikle Mafia II: Definitive Edition ’da bulunan bazı hatalar nedeniyle 2K Games ’i ve Hangar 13’ü eleştirmişti. Özellikle ortaya çıkan kare hızı problemleri ve haritada bir takım noktalarda araçların ansızın boşluğa düşmesi gibi durumlar oyunculardan büyük eleştiri aldı.

Üçlemenin merakla beklenen son halkasında da aynı performans problemleri yaşanıp yaşanmayacağı ise merak konusu. Ama Mafia: Definitive Edition ’un hâlâ geliştirilme aşamasında olduğunu düşünürsek Hangar 13 ’ün diğer oyunlarda yaşanan hataları gözlemleyerek son oyunda daha sorunsuz bir oyun deneyimi sunması olası. PC, Xbox One ve PlayStation 4 elde etmek üzere bütün platformlarda oyunseverlerle buluşacak olan Mafia: Definitive Edition ’a dair hâlâ merak edilen pek çok detaylar var ancak önümüzdeki günlerde daha pozitif soruya cevap olacak videoların ya da oyun içi görsellerin gelmesi de olası. 

Mafia: Definitive Edition vs. Mafia City Of Lost Heaven

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir