Anasayfa / Genel / LG Polonya, Genç Kızları İstismar Eden Reklam Filmi İçin Özür Diledi

LG Polonya, Genç Kızları İstismar Eden Reklam Filmi İçin Özür Diledi

Birkaç gün önce LG Polonya hesabından yapılan bir paylaşım, istismar görüntüleri sebebiyle fazla sayıda kullanıcının tepkisine sebep olmuş ve biz de bunu yaptığımız haberle sizlere aktarmıştık. Bugün konuyla ilgili bir gelişme oldu ve LG Polonya, söz konusu video için herkesten özür diledi. Daha evvelden dev şirketin telefonun iyi resim çekme özelliğine atıfta bulunmak isterken hatalı anlaşılmalara sebebiyet veren görüntülerin ortaya çıktığı söylenmiş fakat bu gerekçe, kullanıcıların büyük tepki göstermesini engellememişti.

Gelen yorumlar üzerine geri adım atan şirketin Polonya ayağı, bugün bundan başka özür duyurusu yaptı. Özürde LG Electronics ’in standartlarına ve politikasına uymayan ve sosyal ağ içeriği için uygun olmayan video için özür dilendiği ifadeleri yer aldı. Cinsiyetçi girişim yüzünden yapılan özür için demin kullanıcılardan bir tepki gelmedi oysa sanıyoruz ama bu kötü koşul, şirketin tüketici gözündeki imajını azımsanmayacak biçimde zedelemesine sebep oldu.

Doğrusu video, LG V60 ThinQ 5G cihazının reklamıydı:

lg polonya

Ortaya meydana çıkan videonun doğrusu LG ’nin yeni akıllı telefonu V60 ThinQ 5G cihazının tanıtım videosu olduğunu hatırlatalım. Ihtiyar bir adamın, merdivenlerden çıkan etekli bir genç kadının arkadan fotoğrafını çekmeye çalıştığını bildiren videoda bayan aniden arkasını dönüp adamı ayrım ediyordu. Ihtiyar adamın telefonuna baktığında kendi fotoğrafları yerine selfie fotoğraflarıyla karşılaşan kadın arkasını dönüp gidiyordu. Adamsa videonun devamında gerçekte kadının fotoğraflarını çektiğini gösterip eliyle bir hareket yapıyordu.

Niçin bu stil bir video çekildiği demin bilinmiyor. Az Daha izleyen herkes, videoya bir anlam vermenin fazla baskı olduğunu bildiriyor. LG şirketinin daha önce bir yorumlama yaparak özür dileyip videoyu kaldırdığını bildiren duyurusundan daha sonra şimdi de olayın başlıca muhatabı LG Polonya aynı tavrı tekrarlamış durumda. Kullanıcıların bu yeni haberler karşı nasıl hitabe alacağını bekleyip göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir