Anasayfa / Genel / LG, OLED Panelli Yeni Nesil ThinQ Zeki TV ’lerini Tanıttı

LG, OLED Panelli Yeni Nesil ThinQ Zeki TV ’lerini Tanıttı

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, yeni tür LG OLED AI ThinQ zeki TV ’lerini tanıttı. Adından da anlaşılabileceği üzere OLED bir ekran teknolojisi üzerine inşa edilen akıllı TV ’ler, ince ve şık tasarımının yanı sıra müşterilerin bir akıllı televizyonda aradığı pek fazla özelliği bünyesinde bulunduruyor.

Bu noktada LG imzalı OLED TV ’lerin, TÜV Rheinland sertifikalı Eye Comfort Display ile gözle ilgili sıhhat sorunlarını ve potansiyel uyku bozukluklarını eksilmek için tasarlandığı söyleniyor. Bu özellik, yüksek nitelikli görüntüler üretirken görüntü titremesini ve mavi ışık içeriğini azaltan bir teknoloji olarak biliniyor.

LG ’nin yeni tür OLED ThinQ akıllı televizyonları neler sunuyor?

LG

Kullanıcılara mükemmele yakın siyahlar sunan yeni tür LG ThinQ ailesi, 1 milyarlık bir renk gamını destekliyor. öte taraftan çözünürlük kısmına geldiğimizde 4K Sinema HDR ve HD Dynamic Tone Mapping Pro ile 4K Ultra HD çözünürlük, yeni cins LG zeki televizyonlarda müşterilere sunuluyor.

Akıllı televizyonlar, donanım kısmındaki gücünü diğer birçok LG akıllı TV ’de de gördüğümüz Alpha 9 Gen 2 işlemcisinden alıyor. İşlemciye ilave olarak günümüzde birçok teknolojik cihazda görmeye başladığımız sesli asistanlar Alexa ve Google Asistan destekleri de zeki televizyonlarda yer alıyor.

LG OLED TV

Yeni OLED ThinQ ailesinin işletim sistemine gelecek olursak bundan böyle LG akıllı TV ’lerde görmeye alıştığımız Linux çekirdeği üstünde çalışan LG webOS işletim sistemin tıpkı bu televizyonlarda da yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Wi-Fi 802.11 ac ve Bluetooth 5.0 temas seçenekleri de televizyonlarda bulunan özellikler aralarında bulunuyor.

Güney Koreli işyeri; yeni cins akıllı televizyonlarının fiyat etiketinin ne olacağından, cihazların hangi bölgelerde satışa sunulacağından veya bunların ne vakit erişilebilir olacağından bahsetmedi. Bu soruların cevabını ama ilerleyen günlerde şirketten yeni bir tanımlama geldiğinde öğrenebileceğiz.

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir