Anasayfa / Genel / LG, iPhone 12 Max İçin 20 Milyon OLED Ekran Üretecek

LG, iPhone 12 Max İçin 20 Milyon OLED Ekran Üretecek

Akıllı telefon endüstrisinde en manâlı donanımlardan biri de ekran olarak biliniyor. Cihazların ekranları bu kadar kayda değer bir konumdayken bu ekranları hangi şirketin ürettiği de merak konusu hâline geliyor. Bugün teknoloji devi Apple’ın, iPhone 12 Max’in ekranı için izlediği politika ortaya çıktı. Şirket, ekran konusunda LG ve Samsung ile meslek birliği yapacak.

Şirket raporlarından ortaya çıkanlara tarafından LG,  Apple’ın yeni amiral gemisi olacak iPhone 12 Max için 20 milyona dek OLED ekran üretmeye hazırlanıyor. Bir süredir Apple ile birlikte çalışan LG Display, iPhone 12 serisinin 20 milyonluk bir kısmıyla ilgilenirken 55 milyon ekran, Samsung Display tarafından üretilerek Apple’a teslim edilecek. 

Apple, LG’den geçtiğimiz yıl eksik miktarda OLED ekran sipariş etmişti:

iPhone ekran

Ortaya meydana çıkan raporlarda LG’nin 6,1 inç büyüklüğünde ekrana sahip iPhone 12 Max’ler için üretim oluşturacağı belirtiliyor, kalan ekranlarınsa Samsung göre üretileceği düşünülüyor. 3 farklı modeli bulunacak olan iPhone 12 serisinde bütün ekranların OLED tabanlı olacağı da biliniyor.

Apple, OLED ekranlar konusunda 2019 yılında LG ile meslek birliğinde bulunmuştu. 20 milyon yerine daha ufak ölçekli OLED ekran siparişi veren Apple, bu ekranları eski iPhone modelleri ve başkalaşım ekranları için kullanmıştı. 2019 yılının haziran ayında LG, birincil parti iPhone panelleriyle imal problemleri yaşadığını bildirmişti. Bu tür sorunlar, Apple gibi büyük şirketlerin niçin ansızın fazla tedarikçiyle çalıştığının cevabı özelliğinde.

LG, 2019 yılının temmuz ayında Güney Kore’de yer alan bir OLED üretim hattına 2,6 milyar dolarlık büyük bir yatırım yapmayı planladığını açıklamıştı. Hem raporlardan Apple’ın ekranları konusunda sık sık adı geçen Çinli üretici BOE’nin zorunlu kalite şartlarını sağlayamadığı da öğrenildi.

Hakkında admin

Check Also

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, çeyrek sonuçlarını açıkladığı sırada iki yaklaşan iki önemli oyunu hakkında da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir