Anasayfa / Genel / LG, Biri Ultraviyole Temizlik Yapabilen İki Yeni Kablosuz Kulaklık Duyurdu

LG, Biri Ultraviyole Temizlik Yapabilen İki Yeni Kablosuz Kulaklık Duyurdu

Güney Koreli teknoloji devi LG, alıcı elektroniği mahsul gamına iki yeni mahsul daha ekledi. Kablosuz kulaklık olarak karşımıza meydana çıkan bu ürünler, HBS-FN4 ve HBS-FN6 olarak isimlendiriliyorlar. Keza bu kablosuz kulaklıklar, Meridian Audio meslek birliğinde geliştirildi ve tüketicilere bir takım eşsiz özellikler sunuyor. Dilerseniz hemen, LG’nin yeni kablosuz kulaklıklarına yakından bakalım.

LG’nin yeni kablosuz kulaklıkları gerçekten fazlasıyla aynı özelliklere sahip. Mesela her iki kulaklık modelinde de dokunmatik denetleme, sesli yardımcı desteği, çabuk sıkıntı ve IPX4 sertifikası bulunuyor. Hem bu kablosuz kulaklıklar, Meridian Audio göre hazır olan 4 ekolayzer ayarına sahip. Bunlar; doğal, akıcı, bass güçlendirme ve tiz kuvvetlendirme olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bunlara ilave olarak ses yalıtımlı bu kulaklıklar, istenildiğinde dış ortamdaki sesin dinlenebilmesini de sağlıyor.

LG HBS-FN4 tasarımı

LG

LG göre yapılan açıklamalara göre şirketin yeni kablosuz kulaklıkları, tek şarjda 6 saate kadar kullanılabilecek. Kulaklıkların yük kutusunu da devreye soktuğumuzda bu kullanım süresi 18 saate dek çıkıyor. Hem bu kablosuz kulaklıkların sahip olduğu süratli şarj yeteneği, 5 dakikalık çok miktar ile 1 saat dek tatbik imkanı sunuyor. Peki her iki kulaklık modelinin arasındaki fark neyden kaynaklanıyor?

LG HBS-FN6 tasarımı

LG

İki kulaklığı birbirinden ayıran en esas nitelik HBS-FN6’nın sahip olduğu sorumluluk kutusu. LG, bu kablosuz kulaklık için özel bir şarj kutusu geliştirdi.Ultraviyole ışık desteğine sahip olan bu yük kutusu, kablosuz kulaklıklar içine yerleştirildiğinde antibakteriyel temizlik yapıyor. Bu temizlik,  E. coli ve S. aureus bakterilerini yüzde 99.9 oranında öldürüyor ve bu sayede kulaklıklar daha hijyenik bir dilekçe sunuyor.

LG tarafından yapılan açıklamalara tarafından şirketin yeni kablosuz kulaklıkları, önümüzdeki ay itibarıyla ABD ve Avrupa ülkelerinde satışta olacak. Şirket, yeni kablosuz kulaklıklarının fiyatları ile ilgili herhangi bir yorumlama yapmazken bu ürünlerin siyah ya da beyaz renklerde satın alınabileceğini açıkladı.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir