Anasayfa / Genel / Lexus, 2021 IS ’ın Tanıtımını Manidar Bir Sebeple Belirsiz Olarak Erteledi

Lexus, 2021 IS ’ın Tanıtımını Manidar Bir Sebeple Belirsiz Olarak Erteledi

Toyota ’ya tabi lüks otomobil üreticisi Lexus, 2021 model yeni Lexus IS spor sedanını normalde bugün ilk olarak sahneye çıkaracaktı ama tanıtım etkinliğini süresiz olarak erteleme kararı aldı. Japon şirket, ertelemenin gerekçesi olarak “son günlerdeki küresel duruma” hürmet duyulmasını gösteriyor.

Şirket kadar yapılan açıklamada, “Son günlerdeki küresel şart göz önüne alındığında, Lexus başlangıçta 10 Haziran sabahı 08.00 ’da (JST) yapılması planlanan yeni IS ’ın prömiyerini saygıyla erteledi. Değiştirilmiş zamanlama yakında açıklanacak” ifadeleri kullanıldı.

Lexus, mevcut küresel dünyanın bir araba tanıtımına hazırlanmış olmadığını düşünüyor:

Lexus ’un “son günlerdeki küresel durum” ile ne kastettiğini az çok anlayabiliyoruz. Bu noktada mevcut koronavirüs pandemisi, George Floyd ’un ölümü ve peşinde ABD ’de başlayan protestolar, Lexus ’un böyle bir karar almasında etkili olmuş gibi görünüyor.

Autoblog, otomobilin ne süre tanıtılacağı konusunda daha pozitif data elde etmek için Lexus ’a ulaşmayı başardı. Şirket göre Autoblog ’a yapılan açıklamalarda, bu hafta ardına kadar daha ayrıntılı bilgilerin paylaşılacağı belirtildi.

2021 Lexus IS, kaputun aşağı neler sunuyor?

Lexus

2021 Lexus IS ’ın kaputun aşağıda neler sunacağı hâlen daha net olarak bilinmiyor. Bu noktada daha önceki iddialara göre 5,0 litrelik V8 ’den beslenecek olan 2021 Lexus IS 500, bu motorda 477 at şiddet (351 kW) ve 540 Nm tork üretebilecek.

Araçla ilgili diğer iddialar aralarında standart modelin arkadan çekişli olacağı oysa opsiyonel olarak dört çeker bir versiyonun da satışa sunulacağı yer alıyor. Bu iddiaların ne değin doğru olduğunu ne yazık ancak az önce bilmiyoruz. görünen o ki bu soruların cevabını öğrenmek için en azından bir süre daha beklememiz gerekiyor. Bu süreçte herhangi bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir