Anasayfa / Genel / Lenovo Yoga Carbon Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri Ortaya Çıktı

Lenovo Yoga Carbon Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri Ortaya Çıktı

Çin merkezli bilgisayar ve zeki telefon üreticisi Lenovo’nun yeni ultra ince ve hafif dizüstü bilgisayarı Lenovo Yoga Carbon‘un özellikleri ortaya çıktı. 995 gram ağırlığa ve 14,25 milimetre inceliğe sahip olan yeni Lenovo Yoga Carbon, karbon kapağı baştan sona kullanıcılara askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor. Çok hafif olması karşın, Lenovo’nun bildirdiğine göre yeni dizüstü bilgisayar 16 saate değin batarya ömrü taahhüt ediyor. 

Bu hafta içinde Lenovo’nun bir diğer dizüstü bilgisayarı daha ortaya çıkmıştı. Tekrar Yoga serisinden olacağı söylenen yeni dizüstü bilgisayarın çift ekranlı olacağı belirtiliyor. Cihazda ekran kaleminin de bulunacağı söyleniyor. Ekranla arasında kolay geçiş, ekranlar arasında aynı anda çoklu dilekçe yararlanma imkânı ve kullanıcının duruşuna tarafından kendi kendine yapılan ayar yeni cihazın öteki özellikleri arasında yer alıyor. Çift ekran Yoga’nın Windows 10X işletim sistemine sahip olması bekleniyor. Bu da çağırmak oluyor fakat aygıt ama Windows 10X yayınlandıktan daha sonra, yani 2021 yılında piyasaya sürülecek.

Lenovo’nun ultra hafif ve ince dizüstü bilgisayarı Yoga Carbon’un özellikleri:

Lenovo Yoga Carbon

Dahili Alexa desteği Dolby Vision destekli 13,3 inç 16:10 2K ekran, mavi ışık korumalı Dolby Atmos destekli Harman hoparlörler Düşük çözünürlüklü lokal video içeriği otomatik olarak yükseltilecek 11’inci nesil Intel Core i7 işlemci dahil Windows Hello oturum açma desteği Wi-Fi 6 desteği. Renk uyarlamalı arkadan aydınlatmalı klavye

öte yandan Lenovo’nun bu yıl içerisinde katlanabilir cihazı ThinkPad X1 Fold’u piyasaya çıkaracağını biliyoruz. Lenovo ThinkPad X1 Fold’un katlanabilir 13,3 inç 2K pOLED ekranı, 4:3 manzara oranıyla birlikte geliyor. Microsoft Windows 10X’i katlanabilir ve çift ekranlı cihazlara servis etme planından vazgeçse de, Lenovo, ThinkPad X1 Fold’u Windows 10 ve kişiselleştirilmiş yazılımıyla birlikte yayınlamayı hedefliyor.

Hakkında admin

Check Also

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Kasım ayı, ilk gününden son gününe kadar neredeyse her yerde indirimlerin yapıldığı bir ay olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir