Anasayfa / Genel / Lenovo, 11,6 İnç Ekranlı Chromebook 3 ’ü Satışa Çıkardı

Lenovo, 11,6 İnç Ekranlı Chromebook 3 ’ü Satışa Çıkardı

Farklı ihtiyaçlara karşın olarak üretilen öbür bilgisayarlar var. Dizüstü bilgisayarlar da her segmentten kullanıcıyı çekmek için çeşitlendiriliyor. Oyuncu bilgisayarlarından standart dizüstü bilgisayarlara pek fazla farklı alternatif karşımıza çıkıyor.

Sektörün manâlı isimleri aralarında yer alan Lenovo, ürün gamını çeşitlendirmek için ürettiği Chromebook ailesine yeni bir aza ekledi. Bu yeni Chromebook 3, daha önce tanıtılmamış bir model olmasıyla dikkat çekti.

Uygun fiyatlı Chromebook 3:

lenovo chromebook 3

Lenovo Chromebook 3, yurt dıştan 230 dolara (yaklaşık 1.550 TL) satışa çıktı. Açılış seviyesi bir bilgisayar için gayet uygun bir fiyat etiketine bakıyor olsak da cihazın özelliklerinin de ona tarafından olduğunu unutmamak gerekiyor. 1366 x 768 piksellik, 250 nit TN ekran oldukça kuytu bir görüş alanı sağlıyor. 

Lenovo Chromebook 3 ’ün diğer özelliklerine baktığımızdaysa Intel Celeron N4020 Gemini Lake işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB dâhili depolama alanı karşımıza çıkıyor. Çift çekirdekli işlemcinin performansı seviyesine tarafından gayet yeterli olurken enerji tüketimi de oldukça düşük. 

Yeni dizüstü bilgisayarla birlikte Lenovo ’nun bundan böyle giriş seviyesi Chromebook’larda daha artı bellek ve depolama alanıyla geldiğini görüyoruz. Özellikle salgın nedeniyle teknolojiye daha fazla yöneldiğimiz bu dönemde daha gelişmiş özellikler o kadar çok kişiye üstünlük sağlayacaktır.

Daha az özellik, daha düşük fiyat:

Lenovo Chromebook 3

Yeni Lenovo Chromebook 3, teknik özellikler açısından baktığımızda Lenovo Chromebook Flex 3i ile oldukça aynı bir mahsul. Chromebook Flex 3i’deki IPS dokunmatik ekranın ve 360 derece dönebilme özelliğinin çıkartılmasıyla birlikte yeni cihazın fiyatı da 100 dolar düşüyor.

Lenovo Chromebook 3 ’ün ölçüleri 11,3 inç x 8,1 inç x 0,7 inç olarak açıklandı. Cihazın ağırlığıysa 1,1 kilogram. LPDDR4-2400 belleğe sahip cihazın eMMC depolama alanı, 720p kamerası ve 42 Wh bataryası bulunuyor. Keza cihazın iki adet USB 3.1 Type-C, iki adet USB 3.1 Type-A ve bir adet kulaklık girişi var. Cihazın kendi üzerinde microSD kart okuyucusu da bulunuyor.

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir