Anasayfa / Genel / League of Legends Yama Notları: İşte 9.20 ile Gelen Tüm Yenilikler

League of Legends Yama Notları: İşte 9.20 ile Gelen Tüm Yenilikler

League of Legends, günümüzde hâlâ milyonlarca aktif oyuncuya sahip olan bir oyun. 2009 yılında piyasaya sürülen oyunun her sene ülkeler ve keza Dünya çapında (Worlds 2019) turnuvaları düzenleniyor. Oyunun bu kadar sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri de LoL ’ün bedava olması. Ülkemizde de epeyce popüler olan oyuna, geliştirici Riot Games göre her ay dengeleme yamaları geliyor.

Bu içerikte ele alacağımız konu bu, LoL yama notları. Oynaması eğlenceli olduğu dek Lol, aynı zamanda bir strateji ve akıl oyunu. Her şampiyonun kendine has özelliklerinin hangi durumda ne dek işlevsel olduğunu anlamak ara sıra oyun bile kazandırabiliyor (Bronz ELO hariç, orası bambaşka bir âlem).

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, oyuna her iki haftada bir dengelemeler taşıyan yamalar yapılıyor. Bu yamalar ara sıra okuması uzun ve bıktırıcı olabiliyor. Biz de Webtekno olarak bu yama notlarının en can müşteri kısımlarını, gelen her yama ile birlikte güncelleyerek sizlere sunacağız.

League of Legends 10.2 Yaması: Yeni Sezonun İlk Yaması

Şampiyonlara gelen iyileştirmeler:

Ziggs

ziggs oynanış

Ziggs’in Q yeteneğinin hasarı 75/120/165/210/255’ten 85/130/175/220/265’e çıkarıldı W yeteneğinin ise rakipleri geri savurma mesafesi 400’den 500’e çıkarıldı. Ziggs’in E yeteneği Sihirmayın Tarlası’nın yavaşlatması %20/25/30/35/40’tan %30/35/40/45/50’e yükseltildi.

Sona

Sona, diğer yardım şampiyonlarının azıcık peşinde kalmaya başlamıştı. böylece Riot bu yamada Sona’yı güçlendiriyor. Sona’nın ekip arkadaşlarını ve kendisini hızlandırmasına yarayan E yeteneği Sürat Şarkısı’nın Sona’ya sağladığı hareket hızı bundan böyle %25’e sabitlenmiş durumda.

Lulu

lulu oynanış

Geçtiğimiz 10.1 yamasında da güçlendirme alan Lulu bu yamada bir daha güçlendirildi. Lulu’nun taban zırh değeri 29’a, atak gücü ise 47’ye yuvarlandı. E yeteneği ‘Yetiş, Pix!’ umma süresi 10 saniyeden 8 saniyeye düşürüldü.

Jinx

mafia jinx

Jinx’in Ay Çok Heyecanlı! pasifi’nin sağladığı hareket hızına bu yamada kuvvetlendirme geliyor. Bundan Böyle Jinx’in hasar verdiği muhalif şampiyonlar, kuleler, inhibitörler ya da epik canavarlar 3 saniye içinde takımı tarafından katledilir, yıkılır veya kesilirse Jinx ilave hareket hızı kazanıyor.

Karma

şafak getiren karma

Bazen bir takım çılgın oyuncuların üst koridorda oynadığı görülen dinç takviye şampiyonu Karma’nın erken evre oyununa bu yamada güçlendirme geliyor. Karma’nın Q yeteneği İçindeki Ateş ve W yeteneği Değişmez Karar’ın taban hasarı erken seviyelerde saygın bir biçimde arttırıldı.

Şampiyonlara gelen zayıflatmalar:

Aphelios

aphelios dengeleme

Aphelios, beklenildiği gibi çıkmasından daha sonra gelen ilk yamada zayıflatma aldı. Bu yamada da Aphelios’un Calibrum yeteneğinin hamle göze çarpan hasarı 15’e düşürülüyor ve umma süresi arttırılıyor. Crescendum’un ve Severum’un hasarı ise oldukça azaltıldı. Bundan Böyle Aphelios böylece kolay güçlenemiyor.

Nautilus

nautilus buff

Yüksek ELO’da ve profesyonel arenada fazlasıyla tercih edilen Okyanus bekçisi Nautilus, kontralaması epeyce zorlama bir şampiyon. bu nedenle Nautilus’un Q yeteneği Demir At’ın taban hasarı 80/130/180/230/280 yerine bundan böyle 70/115/160/205/250 biçiminde azalarak yükseliyor.

Qiyana

qiyana buff

Qiyana, profesyonel arenada esnekliği dolayısıyla fazlasıyla tercih edilen bir şampiyon. Bu sebeple Qiyana’nın W yeteneği Diyarın Hakimi’nin edilgen hamle hızı %20 sabitlikten %5/10/15/20/25 biçiminde yükselen bir biçime gidicek.

Yeni gelecek kostümler:

lol yeni kostümler

Kumların Muhafızı Janna Kumların Muhafızı Ryze Kumların Muhafızı Rengar Ejderkatili Olaf Ejderkatili Trundle Ejderkatili Diana

Önemli kusur düzeltmeleri:

Niyet aynı anda keza kapana bastığında hem de ağa yakalandığında, Caitlyn bundan böyle rakibin yanındayken atak hareketi yaparak ilave Tam Kafadan atışı gerçekleştiremiyor. Caitlyn kitle kontrolü altındayken bundan böyle atak hareketi kullanarak kapana basmış ya da ağa yakalanmış hedeflere saldıramıyor. Lux’ın E – Işık Patlaması yeteneği bundan böyle menzilinin dışındaki bölgeleri de açığa çıkarmıyor. Q – Kemik Zıpkın yeteneğini uygulamak bundan böyle Pyke’ın hareket etmesini birkaç saniyeliğine engellemiyor.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir