Anasayfa / Genel / League of Legends ’ın En Başarılı 10 Destek Şampiyonu

League of Legends ’ın En Başarılı 10 Destek Şampiyonu

League of Legends, 5 karakter takımlarla oynanan bir oyun. Her oyuncunun bambaşka bir göreve sahip şampiyonu teftiş ettiği oyunda olur ya en düşük tercih edilen şampiyonlar yardım şampiyonlarıdır. “Support” olarak nitelendirilen bu şampiyonlar, ADC (Nişancı) şampiyonuyla aynı koridora gitgide artarak bu şampiyonun kırılgan yapısını engelleyerek savaş başlatırlar. 

Dünyanın en rekabetçi oyunlarından biri olarak kabul edilen League of Legends, oyuncuların yeteneklerini göstermesi açısından da son derece pozitif çeşitlilik sunuyor. Bugün sizlere, oyunun son metasında bilhassa profesyonel ve yüksek dereceye sahip oyuncular kadar en fazla tercih edilen yardım şampiyonlarını tanıtacağız. Bu şampiyonlar maç kazanıp elosunu sağlamlaştırmak isteyen şampiyonların tercihi olabilir.

League of Legends ’ın en iyi 10 destek (Support) şampiyonu

Pyke Bard Soraka Blitzcrank Lulu Leona Nami Yuumi Thresh Senna

Pyke

İkincil rolü suikastçı olan bir yardım şampiyonuyla oynamak, bununla birlikte oyunda alabileceğiniz en agresif yardım şampiyonlarından birine sahip olmanızı sağlıyor. Yüzde 49,3 kazanma oranına sahip olan Pyke ’ın yasaklanma oranı ise yüzde 1,66. Böylece fazla oyunda elinizi güçlendiren bu karakter, agresif bir ADC ile birleştiğinde oyunun erken safhalarından itibaren fazla can yakıcı olabilir.

Bard

Bard, böylece fazla support oyuncusuna tarafından LOL ’ün şu anki metasında yetkisiz kalan bir kazanan. Sıralamalı maçlarda yüzde 52,1 ’lik kazanma oranına sahip olmasına karşın çok fazla seçilmeyen şampiyon, buna rağmen alındığında bilhassa antre aşamasında rakip oyuncuları zorlama duruma düşürebilir. 

Soraka

League of Legends ’ta iyileştirme özelliği bulunan şampiyonlara baktığımızda ilk sıralarda Soraka gelmektedir. Yetenekleri genelde iyileştirme üstüne kurulu olan bu şampiyon, ADC ’sini aralıksız iyileştirerek koridorda tutmayı başarır ve karşısında taraftan saldırılar gelse de daha alçak koridorun manâsız kalmasının önüne geçebilir. Ayrıca bütün takım arkadaşlarını iyileştiren ultisi oyunun ilerleyen saatlerinde gerçekleştirilen ekip savaşlarında büyük bir menfaat sağlar.

Blitzcrank

Başarılı bir oyuncuyla aleyhinde takımın kabusu olabilen Blitzcrank, bilhassa Q ’suyla ekip arkadaşlarına karşı taraf şampiyonu bakır tepside sunabiliyor. Tüm bunlara bir yardım şampiyona kadar uyguladığı yüksek zarar da girince oyunların vazgeçilmez şampiyonlarından biri karşımıza çıkıyor. 

Lulu

Lulu, yalnızca yüzde 0,52 ’lik bir yasak oranına sahip olmasıyla destek şampiyon oynayanların defalarca seçim edeceği bir kişilik. Yüzde 52,1 ’lik kazanma oranına sahip olan bu şampiyon, bilhassa koridor aşamasında fazla işlevsel olabiliyor. Ayrıca ekip arkadaşlarından birini dev haline getirerek önemli özellikler verdiği ultisiyle Lulu, dereceli maçlarda tercih edilebilecek bir yardım şampiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Leona

Benim de şahsen en sevdiğim takviye şampiyonlardan biri olan Leona, maçın her aşamasında önemli bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Sağlam bir eşya düzeni ile ölümsüzlüğünü bildiri edebilen Leona, bununla beraber savaş başlatma konusunda da bilirkişi.

Nami

Nami, son dönemde maksimum seçilen destek şampiyonu konumunda. Yüzde 53,83 ’lük kazanma ve yüzde 0,34 ’lük ambargo oranına sahip şampiyon, şifa özelliğinin dıştan rakipleri havaya kaldırarak ADC ’sine manâlı üstünlük sağlayabiliyor. Nami, ultisiyle de takım savaşlarında kayda değer bir rol oynayabiliyor.

Yuumi

Son dönemin en göze çarpan yardım şampiyonlarından olan Yuumi, ADC ’sinin üzerine atlayarak hem onun daha zinde olmasını sağlıyor, keza de kendi yeteneklerini kullanmaya devam edebiliyor. Ultisiyle sağlam takım savaşları başlatabilen bu yardım şampiyonu, bazı oyuncular kadar fazla sevilse de bazı oyuncuların da nefretini kazanmış durumda.

Thresh

Thresh, oyunun meta durumu ne olursa olsun tekrar tekrar takviye şampiyonlarında vazgeçilmezler aralarında yer aldı. Yüzde 12,6 ’lık oynama süresiyle oyunlarda maksimum alınan destek şampiyonu olan Thresh ’in kazanma oranı ise yüzde 50 ’nin azıcık üzerinde. Thresh; oyuncuları çekmesi, fırlatması ve yavaşlatmasıyla aleyhinde takıma kabus dolu anlar yaşatabiliyor. 

Senna

League of Legends ’ta azami yasaklanan destek şampiyonu olan Senna, aynı zamanda yüzde 53,01 ’lik kazanma oranına sahip. Yüzde 4,26 ’lık da ambargo oranı yer alan şampiyon, yandaki oyuncuya yardım olurken son derece saldırgan olabiliyor. bol miktarda hasar eşyasıyla donatılan bu şampiyon, düşmanlara hasar verirken müttefiklerinin de özelliklerini artırıyor.

Listemizin burada sonuna geldik. Peki sizin League of Legends ’ta en çok sevdiğiniz takviye şampiyonu hangisi? Keza bu listenin diğer rollere de gelmesini ister misiniz? Düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir