Anasayfa / Genel / Korku Hissini Doruklarda Yaşatacak Resident Evil Village, PlayStation 5 İçin Duyuruldu

Korku Hissini Doruklarda Yaşatacak Resident Evil Village, PlayStation 5 İçin Duyuruldu

Dehşet oyunu tutkunlarının asgari bir defa yolunun kesiştiği efsane korku oyunu serisi Resident Evil’ın yeni oyunu Resident Evil Village, PlayStation 5 için Sony tarafından düzenlenen özel etkinlikte duyuruldu. Oyun, başlangıçta PlayStation 5 için doğrulansa da ilerleyen günlerde Resident Evil Village’ın Xbox Series X ve PC için de geleceğini duyabiliriz.

Bir önceki oyun Resident Evil 7 Biohazard’ın devamı niteliğinde olacak Resident Evil Village, baş karakter Ethan Winters ile maceraya atılmanıza imkân verecek. Capcom ’un oyun geliştiricilerinin RE Engine konusundaki tecrübelerini konuşturduğu oyun, epeyce ayrı bir hayatta kalma / nefret deneyimi sunacak.

Resident Evil Village, 2021’de oyuncularla buluşacak:

Resident Evil 8 Village

Baş kişilik Ethan Winters’ın Resident Evil 7 Biohazard’daki olaylardan birkaç sene sonra kayıp karısı Mia’yı çağırmak için gittiği esrarengiz köyde Chris Redfield ile yaşadıklarının konu edinildiği oyunda PlayStation 5’in grafik özelliklerinin yerinde kullanıldığı görülüyor. Oyunun grafiklerine bakınca bizi epeyce kaliteli bir oyunun beklediğini söylemek mümkün.

Birinci kişi gösterme açısının geri dönüşü, oyuncuları mutlu ederken Sony kadar paylaşılan bir diğer data, oyunda savaş ve keşif üzerine daha pozitif odaklanılacak olması. Bu da oyunun oynanabilirliğini iyileştirecek ögelerden biri. 

Sony’nin PlayStation 5 etkinliğinde yayınladığı ilan videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sony, ayrıca oyun hakkında daha detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde paylaşılacağını söyledi. Son olarak oyunun 2021 yılında geleceğini ve PS5 için onaylanan bütün oyunlara bağlantıdan ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

PlayStation 5 için yayınlanan Resident Evil Village fragmanı:

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir