Anasayfa / Genel / Konsollara ve Mobil Cihazlara İki Yeni Metal Slug Oyunu Geliyor

Konsollara ve Mobil Cihazlara İki Yeni Metal Slug Oyunu Geliyor

Metal Slug serisi 90’lı yıllarda atari salonlarının vazgeçilmez kooperatif aksiyon oyunlarından biriydi. Aradan geçen yıllar içinde yeni Metal Slug oyunları çağdaş konsollara ve mobil cihazlara da taşındı. Şu Anda ise SNK, uzun süren bekleyişin gerisinde seriye yeni oyunlar eklemeye hazırlanıyor.

SNK Interactive, 2020’de iki yeni Metal Slug oyunu piyasaya süreceğini açıkladı. Oyunlardan biri konsollar için geliştirilirken, diğeri mobil cihazlara gelecek. Her iki oyun da acilen Japonya’da SNK göre geliştiriliyor ve Tencent’in sahibi olduğu Timi Studio tarafından geliştirilen Metal Slug serisinden ayrı olarak yayınlanacak.

Metal Slug serisine kart tarzı bir mobil oyun eklenecek

metal slug attack

SNK, Metal Slug serisine gelecek yeni mobil oyunun %80’inin tamamlandığını ve ayrıca Apple hem de Android’de piyasaya sürülecek 2D kart tarzı bir oyun olacağını belirtti. Geliştirici bunun ötesinde oyun hakkında daha fazla bilgi vermedi. Ola Ki de mobil oyun güçlendirmeler ve ekstra yetenekler veren kartlara sahip olabilir veya kartlar tabanca olarak kullanılabilir. Yeni oyunun kule savunma oyunu Metal Slug Attack‘tan şüphesiz farklı olacağı söylenebilir.

Klasik Metal Slug deneyimi konsollara dönecek

metal slug

Konsola gelecek yeni Metal Slug oyunu hakkında herhangi bir detay açıklanmadı. Oyunun serinin önceki oyunlarında olduğu gibi klasik yanlamasına kamera açısına sahip run-and-gun tarzına sahip olacağı konuşuluyor. SNK Interactive CEO’su Jeon Se-hwan, mobil ve konsol oyunlarının sırasıyla 10-20 yaş ve 30-40 yaş grubu pazarları hedeflediğini belirtti. SNK, Metal Slug değerini artırmak için her yıl aniden fazla oyun geliştirmeyi planlıyor.

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir