Anasayfa / Genel / Konami’nin E-Spor Okulu Eğitime Başladı

Konami’nin E-Spor Okulu Eğitime Başladı

Oyuncuların profesyonel arenalarda kozlarını paylaştığı organizasyonlar gelişmeye devam ettikçe e-spora olan ilgi de her geçen gün artıyor. Öyle ki artık bir meslek olarak kabul edilen e-sporculuk, birçok gencin hayalini süslüyor. Üstelik organizasyonların milyon dolarları aşan ödül havuzları, sektörün ne kadar gelişmiş olduğunu bizlere gösteriyor.

Günümüzde birçok profesyonel oyuncu, muhtemelen e-sporculuk kariyerlerine evlerinde bilgisayar başında oyun oynayarak başladı. Şimdiyse Japonya merkezli video oyunu ve eğlence şirketi Konami, nasıl e-sporcu olunacağını uygulamalı eğitimlerle gösteren bir e-spor okulu açtı.

Konami’nin e-spor okulunda birçok farklı konuda eğitim veriliyor:

Konami e-spor okulu

Konami’nin ilk kez geçtiğimiz yıl Tokyo Game Show organizasyonunda düzenlediği okul; Pro Evo, eBaseball Powerful Pro Baseball, Dota ve Fortnite oyunları için uygulamalı eğitimler sunuyor. Okulda öğrenciler yalnızca oyun oynamakla kalmıyor, aynı zamanda kendi içeriklerini nasıl oluşturacaklarını, kendi oyun etkinliklerini nasıl planlayacaklarını öğreniyorlar ve hatta İngilizce dersleri bile alıyorlar.

Okulda eğitim veren öğretmenler, gerçek e-spor uzmanlarından oluşuyor. Öğrenciler, isteğe bağlı olarak yarı zamanlı dersler için ya da haftada beş gün bir yıllık kayıt yaptırabiliyorlar. Tam zamanlı öğrenciler sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda ders görüyorlar. Dersler sabah 9.40’ta başlıyor, öğle yemeği için bir saat ara veriliyor ve okul öğleden sonra 3.10’da sona eriyor.

Konami’nin e-spor okulu kulağa oldukça hoş gelse de herkes için uygun olduğu söylenemez zira fiyatlar biraz tuzlu. Bu noktada haftada iki kez yalnızca koçluk için 41.800 yen (396 dolar / 3035 TL), haftada dört kez iş semineri içinse 79.200 yen (750 dolar / 5748 TL) gibi bir ödeme yapmak gerekiyor.

Yazımızı noktalamadan önce Konami’nin Esports Ginza okulundaki ilk ders yılının bu eylül ayında başladığını da belirtelim.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli telekomünikasyon operatörü Etisalat, Ookla tarafından dünyanın en hızlı mobil operatörü ilan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir