Anasayfa / Genel / Kolay Yüz Çizimini Reel İnsan Yüzüne Dönüştüren Dilekçe

Kolay Yüz Çizimini Reel İnsan Yüzüne Dönüştüren Dilekçe

Gerçeğe yakın bir çizim yerine getirmek fiilen büyük kabiliyet istiyor. Bilhassa insan yüzünü her bir ayrıntısıyla bir kağıda uymak büyük emek gerektiriyor ama Hong Kong Şehir Halkı Üniversitesi ve Çin Bilimler Akademisi Bilgisayar Teknolojisi Enstitüsü ’nden araştırmacılar, yeni bir teknoloji geliştirdi.

Araştırmacıların geliştirdikleri teknoloji sayesinde dijital ortamda farenizi kullanarak çizdiğiniz basit bir yüz tasviri, suni zekâ kullanılarak hakiki bir insan yüzüne dönüştürülüyor. Üstelik gerçek bir insana dönüşecek bu çizimi yapmanız için sadece birkaç çizgi atmanız tatmin edici soluyor.

Çizimden hakiki insan yüzü çıkaran başvuru formu:

yüz çizimi

DeepFaceDrawing ismiyle internette yayınlanan bu program, kullanıcıların basit yüz çizimlerini gerçek insan yüzüne çeviriyor. Çinli araştırmacıların elinden meydana çıkan başvuru, bilgisayar grafiği ve interaktif teknik yeniliklerinin onaylandığı SIGGRAPH üzerinden de onaylama almayı başardı.

Her ne dek iyi gözükse de bir pek da korkutucu duran bu teknoloji, henüz herkesle paylaşılmadı. DeepFaceDrawing ’in sitesinde yer alan bilgilere kadar uygulamanın kodları yakın zamanda herkesle paylaşılacak. Bu teknolojinin peşinde sırları öğrenmek isteyenlerse DeepFaceDrawing hakkında yayınlanan makaleye yeniden aynı siteden ulaşabilir.

Peki bu teknoloji nasıl kullanılıyor? Araştırmacılar, DeepFaceDrawing ’in canlı olarak kullanıldığı bir videoyu da YouTube üzerinden paylaştılar. Video içerisinde 3 bambaşka çizim yapılıyor ve bu çizimler tamamen hakiki gibi duran insan yüzlerine dönüştürülüyor. Çizim sırasında çizilen her bir çizgi, şekil veya nokta, insan yüzü üstünde hemencecik tesir gösteriyor.

Uygulamanın videosu:

Hakkında admin

Check Also

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip olan kullanıcıların kasım ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir