Anasayfa / Genel / KoçSistem, Türkiye’nin En Değerli Bilişim Markası Seçildi

KoçSistem, Türkiye’nin En Değerli Bilişim Markası Seçildi

İngiltere merkezli egemen bir marka değerlendirme şirketi olan Brand Finance geçtiğimiz günlerde, her sene olduğu gibi 2020 yılının en değerli 100 Türk markasını açıkladı. Türk Hava Yolları‘nın 1.975 milyar dolarlık marka değeriyle birinci olduğu listeye bu sene ilk defa 41. basmakalıp antre yapan KoçSistem, 90 milyon dolarlık marka değerine sahip. Ayrıca Türkiye’nin en kıymetli bilişim markası olan KoçSistem, bu yıl kuruluşunun 75. yılını kutluyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede ve açıklamalarda yer alan KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kâinat Dereci, Türkiye’nin milletlerarası teknoloji şirketi olarak KoçSistem’in meslek ihtiyaçlarına yönelik ürün ve çözümleri hayata geçirerek ve Türkiye’nin dijital değişim alanındaki atağına katkıda bulunarak bu başarıyı elde ettiklerini belirtti.

Kâinat Dereci’nin konuyla ilgili yaptığı öteki açıklamalar:

Evren Deveci KoçSistem

Evren Dereci KoçSistem’in elde başarı ve şirketin 75. yılı hakkında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin teknoloji markası olarak finans, telekomünikasyon, perakende, enerji, dayanıklı tüketim, otomotiv, ulus, sigorta ve daha birçok bambaşka sektörün dijital dönüşümüne yaptığımız katkılarla 75 yılı geride bıraktık. İş ortaklarımıza sunduğumuz çözümlerle çabucak dijitalleşen küresel pazarlara harmoni sağlamayı hedefleyen markaların dijital mutasyon ortağı olmaya devam ediyor; KoçSistem markasına yaptığımız yatırımları büyütürken geleceğin teknoloji trendlerine karşın yatırımlarımızı da aynı oranda artırıyoruz. Bu kapsamda Türkiye ekonomisinin ve toplumumuzun gelişimini sağlayacak, ülkemizin teknoloji ihracatına katkı maddesi sunacak projeleri hayata geçiriyoruz.”

Firmanın önemli parçalarından KoçDigital hakkında da konuşan Cihan Dereci, yeni girişimler ve projeler konusunda çekici ifadeler kullandığı açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bugün KoçSistem’in %100 iştiraki ve dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı şirketlerinden Boston Consulting Group (BCG) iş birliğiyle faaliyetlerini yürüten şirketimiz KoçDigital, yeni cins teknoloji şirketi olarak Türkiye ve bölgemizdeki pazar hedeflerimize ulaşmada önemli rol oynuyor. TechSquare Girişimcilik Platformumuz ile KoçSistem ’in odak meslek alanlarında ürün ve çözümleri olan girişimlere yardım veriyor; girişimcilik ekosisteminde reformcu iş birlikleri geliştiriyoruz. Kurumsal yurttaşlık vizyonuyla sağlıklı teknoloji kullanımını özendirme eden Aile Saati projemizle ekran bağımlılığının önüne geçmeye çalışıyoruz.”

Brand Finance’ın KoçSistem’i ‘Türkiye’nin En Değerli Bilişim Markası’ olarak seçmesi konusunda alıştırma arkadaşlarına, müşterilere ve iş ortaklarına teşekkür eden Dereci “Bu, ortak bir başarıdır” ifadesini kullandı.

Hakkında admin

Check Also

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'yu Türkiye'de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu Türkiye’de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatlarını açıkladığı iPhone 12 serisinden iki model ön siparişe açıldı. iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir