Anasayfa / Genel / Kendi Bilgisayarınızı Toplayıp DOOM Oynayabileceğiniz Minecraft Modu

Kendi Bilgisayarınızı Toplayıp DOOM Oynayabileceğiniz Minecraft Modu

Microsoft ’un satın aldığı Mojang tarafından geliştirilen Minecraft, oyuncularına sunduğu büyük özgür alanı ve yaratıcılıklarını faydalanma imkânıyla ön plana çıkmayı başarmıştı. Natürel sunulan bu serbest ve yaratıcılık imkânı da modların önünü bir hayli açtı. Siz de bir Minecraft oyuncusuysanız oyun için bulabileceğiniz birçok mod bulunuyor fakat bu modlardan bir tanesini fiilen denenecekler listenize ekleyebilirsiniz. Yayınlanan yeni bir mod sayesinde Minecraft içerisinde çalışan bir bilgisayar yapabiliyorsunuz.

VM Computers modunun yaratıcısı Delta2force, oyuncuları oldukça heyecanlandıracak bir modun duyurusunu yaptı. Delta2force, Minecraft mod sitesi CurseForge ’daki sayfasından yaptığı duyuruda “Doğrusu çalışan kendi bilgisayarınızın siparişini Minecraft dünyanızın yörüngesinde dönen uydulardan verebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

DOOM oynayabileceğiniz bilgisayarınızı tasarlayın:

minecraft mod

Sayfadan yapılan açıklamaya tarafından Minecraft evrenindeki PC ’nizin parçalarını, oluşturduğunuz ‘sipariş tabletinden’ verebileceksiniz. Siparişi verdikten sonra Minecraft dünyasında günde beş defa dolaşan uyduyu bekleyeceksiniz.

Mod geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre menülerde kılavuzlar bulunuyor ve bir takım eşyaları oldukça çabuk bir şekilde sipariş verebiliyorsunuz. Siparişinizi verdikten ve donanımları aldıktan daha sonra sanal bir hard disk yapmanız ve ISO ’ları çıkarmaya başlamanız gerekiyor. Bilgisayarınızı oluşturduktan sonradan DOOM oynayabilir veya isterseniz Microsoft Paint ’te çizim yapabiliyorsunuz.

minecraft mod

Bu modun sanal cihaz kullanması nedeniyle gerçek bilgisayarınızda depolama alanı, CPU ve RAM kullandığını da hatırlatalım. Modu indirmek istiyorsanız moda buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca modu kurmadan önce mod geliştiricilerinin önerilerine ve tavsiyelerine de dikkat etmenizi öneririz. Modun nasıl çalıştığını buradan izleyebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir