Anasayfa / Genel / Keanu Reeves, Matrix 4’te Rol Almayı Neden Kabul Ettiğini Açıkladı

Keanu Reeves, Matrix 4’te Rol Almayı Neden Kabul Ettiğini Açıkladı

İlk kere 1999 yılında sinemaseverlerle buluşan Matrix efsanesi, dünyanın en popüler bilim kurgu filmlerinden bir adam başına haline gelmişti. Sinemaseverlerin yoğun ilgisinden hoşnut olan Matrix ekibi de bu ilgiyi karşılıksız bırakmadı ve yıllar içerisinde yeni Matrix filmleri gördük. Bütün her şey unutulmaya başlamış ve süratli, efsaneler arasındaki yerini almaya başlamıştı oysa yeni bir Matrix filminin yolda olduğu açıklandı.

Matrix filmlerinin bir numaralı yüzü hiç şüphesiz Keanu Reeves oldu. Filmde canlandırdığı “Neo” isimli karakterle milyonları kendisine hayran bırakmayı başaran Reeves, filmdeki aksiyon sahneleri ile de Matrix severlerin hafızasına kazındı. Yeni Matrix filminde de karakterine geri dönecek olan Reeves, şimdiyse “Matrix 4” olarak isimlendirilen yeni filmde rol alma nedenini açıkladı.

“Lana Wachowski hoş bir devamlılık yazdı ve bu senaryo beni etkiledi. Filmde yer alma sebebim yalnızca onunla bitmiş çalışmanın fantastik olması.”

Matrix

Matrix efsanesi, “Wachowski Kardeşler” olarak da aşina iki yapımcının projesiydi. Lana ve Lilly ismindeki iki kardeş, bilim kurgu türünün ola ki de en ikonik yapımı olan Matrix’i sinemaseverlerle buluşturmuş, üstelik bu seriyi dünyanın en popüler film serilerinden biri haline getirmeyi başarmışlardı.

Reeves, Matrix 4 ile ilgili yaptığı açıklamalarda Lana Wachowski’nin hoş bir akıcılık yazdığını ve bu senaryodan fazlasıyla etkilendiğini söylüyor. Matrix 4’te yer alma sebebinin de bununla bağlantılı olduğunu ifade eden Reeves, Wachowski ile çalışmanın harika bir şey olduğunu ve Matrix 4’te yer almaya karar vermesinin tek nedeninin bu olduğunu belirtiyor.

Matrix

Trinity karakterine can veren Carrie-Anne Moss, böyle bir projeyi beklemiyormuş

Matrix 4’le ilgili bir diğer izah etme ise filmdeki diğer bir manâlı kişilik olan Carrie-Anne Moss’tan geldi. Trinity isimli karaktere can veren Moss, Matrix’in devam filminin çekileceğini hiç düşünmediğini ve projeden farkında olduktan daha sonra fazlasıyla heyecanlandığını söylüyor. Moss’a göre yıllar sonradan çekilmesine karar verilen Matrix 4, kendisi için bir armağan olmuş.

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir