arama

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold’un Türkiye Satış Tarihi Açıklandı Güncelleme

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold’un Türkiye Satış Tarihi Açıklandı Güncelleme
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

Antalya’da düzenlenen, Samsung’un 18 öbür ülkeden ortaklarının katılımıyla gerçekleşen MENA Forum 2019 etkinliğinde, Samsung’un en yeni ürünleri sergilendi.

MENA bölgesi olarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin ciro şampiyonu Türkiye, bu önemli etkinliğin konut sahibi oldu. Galaxy Fold, S10 ailesinin yanı sıra etkinlikte Samsung’un beyaz konut eşyaları ve 98 inçlik 8K QLED televizyon da yerini aldı.

Firmanın ülkemizdeki planları hakkında konuşan Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “”Suni zeka ve 5G gibi yeni teknolojileri ilerletmek için önümüzdeki üç sene içinde 22 milyar dolar tutarında yatırım gerçekleştireceğiz. 5G’deki bilgimizin Türk halkına yararlı olmasını karşılamak için anlaşmalar yapıyoruz. Siyasi ve hesaplı konjonktüre bakmaksızın, Türk tüketicisinin hayatına değer katmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Samsung Galaxy Fold 27 Nisan’da Türkiye’de satışta:

Anadolu Ajansı’nın haberine kadar DaeHyun Kim, “Katlanabilir telefonumuz ile tüketicilerimizi heyecanlandıran bir ürün ortaya çıkardık. Açıldığında 7,3 inç büyüklüğüne ulaşan Galaxy Fold ile YouTube, WhatsApp ve Google’ı aynı anda kullanabiliyorsunuz. Pazara koskocoman bir icat getiren Galaxy Fold’u 27 Nisan’da Türkiye’de satışa sunacağız.” dedi.

Galaxy Fold’un 20 Şubat’ta açıklanan ABD fiyatı 1980 dolar olarak açıklanmıştı. Etkinlikte cihazın fiyatı üstüne net bir açıklama yapılmış yok, fakat önümüzdeki 1 ay içerisinde net bir rakama ulaşacağımızı söyleyebiliriz. Aşağıdaki içeriğimize göz atarak, Samsung’un bu fiyatı neye göre belirleyeceğini görebilirsiniz.

Güncelleme: Samsung yetkilileri tarafımıza ulaşıp, Galaxy Fold açıklamasını yalanladı:

Samsung yetkililerinin haberin arkasından aktardığı bilgilere kadar DaeHyun Kim’in söz konusu etkinlikte satmak tarihi ile ilgili bir açıklaması yoktu. Anadolu Ajansı kaynaklı haber, Samsung kadar yalanlandı. 

Samsung Galaxy S10 ayrıntılı çözümleme videomuzu da aşağıdan izleyebilirsiniz: