Anasayfa / Genel / Kaliteli Instagram Fotoğraflarının Nasıl Çekildiğini Gösteren 15 Görsel

Kaliteli Instagram Fotoğraflarının Nasıl Çekildiğini Gösteren 15 Görsel

Instagram gibi dağıtılmış sosyal ağ platformlarında gördüğünüz etkileyici fotoğrafların nasıl çekildiğini hiç merak ettiniz mi? Bir fotoğrafı sürüklemek, akıllı telefonlarımızla birlikte fazlasıyla kolaylaştı, fakat hala bunun bir sanat olduğunu kanıtlayan fotoğraflar da değil değil. Bugün sizlere OMAHI olarak bilinen bir fotoğrafçı tarafından çekilen ve nitelikli Instagram fotoğraflarının arka planlarını görmenizi sağlayacak görselleri paylaşacağız. 

Bright Side göre yayınlanan haberde, başarılı fotoğrafçının çektiği fotoğrafları nasıl hazırladığı gösteriliyor. Bu teknikleri kullanarak sizler de son derece kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Hazırsanız listemize başlayalım:

Başarılı Instagram fotoğrafları nasıl çekiliyor?

Evinizde minik bir havuza dolduracağınız beyaz sıvıyla böyle bir fotoğrafı yakalayabilirsiniz. Beyaz değişken için yiyecek boyası gibi çeşitli asistan nesnelerden faydalanabilirsiniz.

Siyah bir kâğıt ve elinize alacağınız tebeşir, içten açılı bir ışıkla birleştiğinde etkileyici fotoğrafların oluşmasını sağlayabilir.

Bir aynanın üzerine yerleştirilmiş led ışıklar ve pamuk, olayı fazla farklı bir boyuta taşıyabilir.

Gözlerimizi açtığımız her anda bir kadrajla etrafımıza bakıyoruz. Eğer resim makinesinin kadrajını içten yere çevirir ve minik detaylara dikkat edersek çok daha kaliteli fotoğraflar çekebiliriz.

Suyun o müthiş ışık yansıması, fotoğrafçıların sıkça başvurduğu noktalar arasında yer alır. Özellikle manipülasyon çalışmaları için biçilmiş kaftandırlar.

UV ışıklarını kullanarak sizler de hayali bir görüş yakalayabilirsiniz. 

Bazı kişiler kırık bir aynayı uğursuzluk olarak görebilir, ama kabiliyetli bir fotoğrafçı onu gökyüzü ile birleştirip koskocaman bir fotoğraf ortaya koyabilir.

Resim çekimlerinde en kayda değer şey ışıktır. Zaten fotoğraf makinesi de özünde ışığı yakalamaya çalışır. Makinenin ışığı nasıl yakalayacağı ise fotoğrafçının uzmanlık alanına girer.

Bir fotoğraf çekimi için kilometrelerce mesafeler gitmenize gerek değil. Zaten fotoğraf, kadraja sığdırdıklarınız değil midir? Bu sebeple kadrajın dışındakilerin o kadar de fazla önemi yoktur.

Başarılı bir fotoğrafçı elindeki her şeyi öbür şekillerde görebilir. Mesela birkaç tahta parçası, doğru gösterme açısıyla çok hoş bir nesneye dönüşebilir.

Dediğimiz gibi, fotoğrafta ışık her şeydir. Işığı nereye tuttuğunuz, hangi kuvvetle uyguladığınız, nasıl bir türde olduğu gibi öyle fazla etken vardır. Bunlar; çekilen bir fotoğrafı iyice değiştirebilir.

Kameranızı su geçirmez yapmanızı sağlayacak plastik kılıflar, bir takım nitelikli fotoğrafların çıkmasını sağlayabilir.

Fotoğrafta kompozisyon koymak için fazla pozitif bir şeye ihtiyacınız yok. 

Çiçekler, fotoğraf çekimlerinde fazlasıyla kullanılır. Onu daha etkin bir şekilde uygulamak ise fotoğrafçının işidir.

Hava şartları her zaman istediğiniz gibi olmayabilir, bu durumlarda kendi şartlarınızı oluşturabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir