Anasayfa / Genel / İspanyol Sanatçının BMW İçin Hazırladığı Fütüristik Motosiklet Konsept Tasarımı

İspanyol Sanatçının BMW İçin Hazırladığı Fütüristik Motosiklet Konsept Tasarımı

Sizlere daha önce otomobillere veya zeki telefonlara ait konsept tasarımları buradan aktarmıştık. Bunlar, ara sıra şirketler kadar çıkarılması öyle de mümkün olmayan fütüristik tarzlara bazense eldeki bilgilerden yola çıkarak hazırlanan gerçekçi tasarımlara sahip oluyordu.

Bu haberimizde sizlere aktaracağımız tasarım ise birincil kategoriye, yani fütüristik bir tarza sahip olan konsept tasarım hakkında. İspanyol sanatkâr Iago Valino, gelecekteki BMW motosikleti için epeyce cazibeli bir konsept tasarım hazırladı.

BMW Motorrad ESMC Off-Road

bmw motorrad esmc off-road motosiklet

İspanyol sanatçının Alman araba üreticisi için hazırladığı bu fütüristik tasarım, halen geliştirme aşamasında ve süspansiyon, çerçeve rijiditesi gibi teknik noktalar üzerinde çalışılması gerekiyor. BMW Motorrad ESMC Off-Road motosikletinin bu karşın oldukça alımlı olduğunu da söylemek gerekiyor.

Tasarımı incelediğimizde normalde yolcuların binmesi için ayrılan kısmın dağıtılmış vasıta gereçler düzenlemek için tasarlandığı görülüyor. Bunun haricinde BMW Motorrad ESMC Off-Road ’un oldukça kalın tekerleklere, LED ön fara, bir ara paya ve 18,7 kWh bataryaya sahip olduğu görülüyor.

bmw motorrad esmc off-road motosiklet

Motosikletin tasarımının tamamında modern bir vurgu bulunuyor. Motosiklette bulunan saydam çamurluklar, minimal hız göstergesi, barut rengi boyası bu modern tasarım vurgusunu daha da pekiştiriyor. Sanatçının BMW için yaptığı bu fütüristik motosiklet tasarımını, behance profili üzerinden daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Siz, Iago Valino ’nun BMW için yaptığı bu motosiklet tasarımını nasıl buldunuz? Sizce tasarıma başka ne gibi teferruat eklenebilirdi? Böyle bir motosikletin gerçeğe dönüşme ihtimali bulunuyor mu? Fikirlerinizi, yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir