Anasayfa / Genel / İptal Edilen İlk Avengers Oyununun Görüntüleri, 9 Yıl Sonradan Ortaya Çıktı (Video)

İptal Edilen İlk Avengers Oyununun Görüntüleri, 9 Yıl Sonradan Ortaya Çıktı (Video)

1990’da Jack Friedman göre ABD ’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan video oyunu şirketi THQ, 2011 yılında ilk Avengers filminin gösterimi ile aynı zamana denk gelecek Avengers oyunu geliştiriyordu. 

THQ Studio Australia ve Blue Tongue Entertainment göre üstlenilen oyun; Iron Man, Thor, Hulk ve Captain America karakterlerinden birini seçerek, FPS deneyimi yaşamanızı hedefliyordu. Eğer oyun ete kemiğe bürünmüş olsaydı, orijinal Avengers karakterlerine has hareketlerle düşmanlarımızı daha alçak etmeye çalışacak ve bize bahşedilen görevleri bitirmek için çaba edecektik.

avengers oyunu

Ne var ama THQ, projeye başladıktan yalnızca bir yıl sonradan, yani 2012 yılında iflas başvurusunda bulundu. Haliyle proje de, finansal sorunlar sebebiyle iptal edildi. O zamanlar büyük merak uyandıran oyunun görüntüleri, yaklaşık 9 yıl daha sonra ortaya çıktı. 

FPS türündeki Avengers oyununun oynanış görüntüleri, video oyun portalı Obscure Gamers kadar satın alınan eski bir Hard Disk ’te bulundu. Söz konusu HDD, THQ iflas ettiğinde ve stüdyolarını kapatmaya başladığı zamanlarda, olasılıkla açık artırmaya çıkarıldı.

avengers oyun

THQ, Avengers oyunu iptal edildikten sonradan Ubisoft, Avengers’ın haklarını almış ve Marvel Avengers: Battle for Earth adlı üçüncü kişi bir konsol oyunu üstünde çalışmaya başlamıştı. 2012’nin sonlarında piyasaya sürülen üretim, Marvel çizgi romanlarındaki “Secret Invasion” hikayesine dayanıyordu. Xbox 360 ve Wii U platformlarında çıkan oyun, hayal kırıklığından öteye gidememişti. 

THQ kadar iptal edilen Avengers oyununun görüntüleri

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir